Wpis z mikrobloga

Rynek pracownika to jest jakis żart, wysłałem z 50 CV, i dostałem 1(jedną) odpowiedź mejlem, że #!$%@? mi w dupę, nie przyjmiemy cię. Skąd? Ze sklepu obwuniczego, no ludzie, jaka może być selekcja na sprzedawanie butów, to jest robota której nikt nie chce, płacicie gówno stawki, brakuje ludzi, ale nie, nie mam wymaganych umiejętności. No ciekawe jakich

#bezrobocie #praca #zalesie
  • 95
@DizzyEgg: e nie przejmuj się. Ja pamiętam jak szukałem pierwszej roboty to byłem m.in. w kinie, gdzie chcieli płacić jakieś 5 zł za h. Niedługo potem znalazłem robotę w zawodzie, którym się interesowałem i zaczynałem studia za jakiś czas. No i gdzie zarabiałem 3x tyle. Za jakis czas miałem podobna sytuacje ;)
W sumie potem się cieszysz że nie dostałeś tej gówno roboty.
@DizzyEgg: jezeli znasz angielski bardzo dobrze to jestes chyba celowo nie chcesz tej pracy

pierwsze z brzegu gownoprace

https://www.pracuj.pl/praca/junior-analyst-business-representative-warszawa,oferta,7037917

Z opisu wynika ze po prostu wprowadzasz dane do systemu. Cos jak babka na poczcie tylko masz przed soba jakis system typu HRM/CRM/ERP czy inny i wpieprzasz tam dane. Weryfikacja dokumentow - czyli pewnie sprawdzasz czy sie NIP na fakturce zgadza xD i #!$%@? dokumentacje czyli tworzysz autystyczne poradniki krok po krokow
@DizzyEgg:

z reszta prawda jest taka ze wiekszosc prac "junior" to po prostu kwestia dostania sie, reszte ci pokaza, poprowadza za raczke i dadza wlasnie takie dokumentacje z tym, co krok po kroku robic. Wystarczy tylko zrobic dobre wrazenie na HRowach. W CV tez mozesz podkolorowac co nieco jezeli chodzi o skillsy, nie zweryfikuja tego (na pewno nie predko na takim stanowisko) ale nie pisz ze pracowales w NASA czy ogarniasz
@DizzyEgg e tam, nie przejmuj się. Tak samo w edukacji. Ze stolicy w sumie miałam z 10 odpowiedzi na ok. 30 wysłanych CV, w moim mieście rodzinnym nie ma nawet ofert. Kiedyś były to podziękowali mi w dwóch szkołach przez fakt, ze dyrektorka źle spojrzała i myślała, że wolontariat studencki w szkole to była moja pracą i byłam tam pełnoprawną nauczycielką. A w drugiej szkole dyrektorka pomyliła moje imie i adres zamieszkania
@DizzyEgg skoro masz fobię społeczną to idź na kierowcę tira. Obok mnie w średniej wielkości firmie podpisujesz lojalke na 3 lata, a oni płacą ci za prawko i wdrażają w zawód. Zarobki 3-4k na start. Po 3 latach możesz szukać znacznie lepszych cenowo ofert pracy. Prace typu sprzedawca butów są dla bab, bo spermiarze się zlatują i kupują żeby im zaimponować.