Wpis z mikrobloga

Dzisiaj rano na grupie #zakopane na #facebook pewna #madka zapytała, którą drogą najlepiej wejść na Rysy z 7 letnim dzieckiem. Chciała żeby dziecko miało frajdę. Odpisałem, żeby nie wchodziła, bo będzie dzwoniła później po TOPR i będą ją ściągali. Wylała się oczywiście na mnie fala #!$%@? od innych Alfa Madek, żebym takie komentarze zachował dla siebie, bo ona chce wejść i ostatecznie dostałem BANA:D. Godzine później w TV była informacja, że dziecko zginęło na Giewoncie. Nie wiem nawet, co powiedzieć, ale najlepiej A NIE MÓWIŁEM.

Czemu ten pustostan dalej się rozsprzetrzenia i nie daje sobie nic powiedzieć? Po co ludzie sie pchają tam gdzie nie powinni? Czemu ludzie sa coraz głupsi?

Wrzuciłbym screena z rozmowy ale niestety całość została już usunięta z grupy.

#rysy #tatry #gory
walerr - Dzisiaj rano na grupie #zakopane na #facebook pewna #madka zapytała, którą d...

źródło: comment_LJxE6pf9renBG1RjbRhO2LbdJqNkvbtx.jpg

Pobierz
  • 61
@walerr: chodzę po górach od malego pierdka. Na początku byly Karkonosze z rodzicami. Bylo ciezko. Nie bardzo mialam wówczas ochotę tam isc i co najlepsze, za bardzo nic z tego okresu chodzenia po górach nie pamietam. Czy widoków, czy zdobycia Sniezki lub Szrenicy. Najbardziej, ze mi sie ciągle jesc chciało i mase przystanków.

Cieszę sie, ze rodzice mnie tam zabierali, chcieli mi pokazać piekne rzeczy, jednak dla dziecka jest to bardzo
@Psychopathy_Red góry nie są odpowiednie dla dzieci, do gór trzeba dorosnąć. Góry dla dzieci są nudne. Co one mają tam robić, łazić cały dzień żeby dojść w miejsce, którego i tak nie będą w stanie docenić a potem znów łazić drugą połowę dnia żeby wrócić do domu. Dorosłych może to ucieszy, ale dzieci? Co dziecko ma z tego pamiętać, "dużo chodzenia potem jakiś krzyż i znowu dużo chodzenia"?
Dla małych ludzi jest
góry nie są odpowiednie dla dzieci, do gór trzeba dorosnąć. Góry dla dzieci są nudne


@wojtek_bez_portek: trzeciego rodzaju prawda, odpowiednio dobrane góry mogą być dla dziecka ciekawe i stanowić urozmaicenie aktywności fizycznej która dla dziecka jest wymagana
ba, dzieci mogą się wspinać (oczywiście w odpowiednim sprzęcie, z rodzicem który wie co robi)

Dla małych ludzi jest morze, gdzie na plaży mogą w spokoju kopać doły na plaży, bablac się w wodzie
@megawatt a to przyznaję rację. Sam pamiętam jak za gówniaka byłem w gorach, bodaj stołowych i tam przeciskalismy sie przez taki labirynt. To chyba były Błędne Skały czy jakoś tak. Było fajnie, ale miałem wtedy już z 10 lat, a nie 3 także byłem bardziej świadom tego co się dzieje.
Ważna jest też odpowiednia organizacja, bo jeśli korzystamy z atrakcji typu muzea czy inny lokalny koloryt to też da się.
Piłem raczej
@memfis91 zależy od dziecka. Niektóre będą uwielbiać wchodzić na szczyty, podziwiać widoki itp. Dla innych natomiast może to być nudne i wolałby posiedzieć nad morzem, pokopać w piasku, pokąpać się niż wchodzić przez godziny na szczyt na którym nic nie ma
@farbenka: Zabranie dziecka na Rysy nie jest nieodpowiedzialne. Chyba, że dzień wcześniej pytasz jaką drogą. Jeśli dziecko jest zaznajomione z 10 godzinnym wysiłkiem, warunki są dobre, znasz teren, będziesz dziecko asekurować to wydaje mi się to nie takie złe. Moim zdaniem tu całkiem pozytywna wersja https://www.youtube.com/watch?v=5e5q0AuKRdY

A i co do asekuracji, raczej tylko dziecko przy dobrych warunkach tej asekuracji potrzebuje.
Chociaż jak tam mamę (50+ ale raczej sportowa) zaprowadziłem to była