Wpis z mikrobloga

Po króciutkiej przerwie czas na kolejny tytuł w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS".
Dziś obraz science-fiction, "techniczna" fantastyka w konwencji thrillera/horroru, ale bez potworków czy Obcych, za to z robotem o zabójczych skłonnościach...
Niegdyś film popularny, nawet przed wydaniem na kasetach video straszył widzów w czasie emisji w PRL-owskiej TVP - obecnie tytuł trochę już
zapomniany...

" Saturn 3 " (1980)

**Zakochana para naukowców - Adam (Kirk Douglas) i Alex (Farrah Fawcett) , która nigdy nie była na Ziemi, pracują od 3 lat w bazie kosmicznej umieszczonej na jednym z księżyców Saturna. Zajmują się badaniami i hydroponiczną uprawą roślin jadalnych, dzięki czemu wciąż jeszcze można podtrzymać życie ludzi na przeludnionej, skażonej Ziemi.

Badania są opóźnione, więc z Ziemi ma być przysłana pomoc.

Ma to być prototypowy, nie przetestowany dotąd robot "Hector" z najnowszej serii Demi-God.

Na stację dociera na statku dowodzonym przez kapitana Bensona (Harvey Keitel), człowieka niezrównoważonego psychicznie i mordercę...

Po przybyciu do bazy Benson dostaje obsesji seksualnej na punkcie Alex.

Pomiędzy nim a dowódcą, majorem Adamem narasta konflikt.

Wkrótce sfrustrowany Benson używając interfejsu komputerowego przesyła swoją obsesje i mordercze skłonności do elektronicznego mózgu robota.

"Opętany" Hector rusza na polowanie...


Zwiastun.
Strona Filmweb.
Film on-line z lektorem, 1080p ( ⇨ cda ⇦ ).

→ #zlotaeravhs ←**
Mój autorski tag, gdzie można znaleść wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki można"hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#sciencefiction #horror #kosmos #robot #ogladajzwykopem #filmnawieczor #gimbynieznajo

Montago - Po króciutkiej przerwie czas na kolejny tytuł w cyklu "Filmy ze Złotej Ery ...

źródło: comment_MvB4NbWO0urW7mfJ5SKLd6MLtK5xzqVj.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@enron: Zajebisty film ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szukam jeszcze innego filmu- jak ktoś pomoże to będę dozgonnie wdzięczny.
Zaczyna się ze na statku kosmicznym Rosjanie przed czymś uciekają. Potem jest scena że w amerykańską stację kosmiczną wbija się opuszczony statek z początku filmu. USA wchodzi na pokład i znajdują same trupy- jakiś nieudany wojskowy eksperyment itd... Szukam tego i za cholerę nie pamiętam tytułu(ʘ
  • Odpowiedz
@Montago: Ten film oglądałem w wieku 4, może 5 lat, leciał w TV jako "Robot Hector". Byłem wtedy posrany, pamiętam do dziś scenę jak rozpierdzielał po kawałku zamknięte drzwi.
  • Odpowiedz
@Montago: Kino "Gaj" w Rucianem-Nidzie (spłonęło w 1990 roku razem całym domem kultury i biblioteką gminną, nieodbudowane zarosło lasem) . Zabj, ale nie pamiętam który to był rok, ale lata 80-te, a ja gówniak. Dopiero po wielu latach skojarzyłem, że ten w czarnym kombinezonie to Harvey Keitel, ale aniołka Charliego kojarzyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz