Wpis z mikrobloga

@jmuhha: polecam góry stołowe okolice kudowy zdrój mało wymagajace szlaki zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie piękne widoki mało ludzi ,polecam szczególnie skalne miasto(Adršpach) po czeskiej stronie,oraz trochę głębiej po czeskiej stronie przepaść macochy wraz z jaskiniami w których się płynie łódka najlepiej z biurem podróży (duże kolejki i można nie dostać biletu )
  • Odpowiedz
@jmuhha a rzuć okiem na Czerwone Wierchy. Jesienią powinny być najładniejsze. Jeśli uznasz że to za wysoko to z łatwych ale ciekawych szlaków masz: Połoniny w Bieszczadach, trzy korony i Sokolicę w Pieninach, w Beskidzie Śląskim i Żywieckim kilka szlaków w tym Babią Górę i Baranią Górę (źródło Wisły), w Sudetach łatwa jest Śnieżka i przy okazji możecie odwiedzić Góry Stołowe - ale to zupełnie inny typ gór, choć widoki świetne.
  • Odpowiedz
@jmuhha: Tatry to nie tylko okolice Zakopanego, można przenocować po polskiej stronie i jechać na Słowację. Zamek Orawski, jaskinie demianowskie, po górach też można pochodzi po jednej i drugiej stronie, ale warto zejść wcześniej i może się trafić śnieg, ale i tak jest fajnie.
  • Odpowiedz
Liczę raczej na bezpieczne szlaki (dotarłem tylko na czarny staw pod rysami).


@jmuhha: wiem że nie odpowiadam na pytanie, chciałem tylko napisać że ten warunek możesz sobie odpuścić bo wszystkie góry w Polsce z wyjątkiem niektórych +2000 szlaków w Tatrach są bezpieczne i "dla każdego" o ile ma dwie nogi i wszystkie zmysły na miejscu :)
  • Odpowiedz
@jmuhha: Polecam Szrenicę w Szklarskiej Porębie, z której dalej szlak prowadzi na Śnieżne Kotły i Wielki Szyszak (), a jeżeli chcesz się trochę wysilić to Pradziad po stronie Czeskiej jest idealnym miejscem do tego
  • Odpowiedz
Czerwone Wierchy


@dziczyznaa: jakiej pogody można by się tam spodziewać we wrześniu w okolicach 7-12?
Czy dla osób które nie uprawiają nie wiadomo jakiej wspinaczki są to "góry" do zdobycia?

Czy obok tych szczytów jest jeszcze coś fajnego do odwiedzenia na kolejne dni? :P
  • Odpowiedz