Wpis z mikrobloga

Wrzucam trening wyciskania, upper body, bo jakoś tak zawsze się składa że głównie treningi lower body wrzucam. Szedłem jak maszyna dzisiaj :)

Dzisiaj lekki trening, bo ostatnio stopowałem przez mocno przeciążone przedramiona. Na pewno muszę sobie odpuścić wyciskanie w koszuli na najbliższe tygodnie, aby dać im czas na regenerację i wzmocnienie.

Trening

Speed ballistic bench - 7x3 160kg
low incline spoto bench 2x20 110kg
DB rollback 3x12 32,5kg
Lat pull V-grip 3x12
Biceps curl 3x12
Forearm rehab

Ballistic bench co to jest? Chodzi o to żeby zrzucić jak najszybciej sztangę, złapać ją kilka centymetrów nad klatą i natychmiastowo włożyć 100% siły w wyciskanie. U mnie oczywiście bebech zasłania, ale żadne powtórzenie nie dotknęło klatki. Ten wariant bardzo mocno obciąża ciało, pozwala trenować "stretch reflex" i naprawdę mocno przekłada się na poprawę startu z klaty, start wtedy jest bardzo mocny, ALE to nie jest wariant dla początkujących i szczerze go odradzam bo można sobie krzywdę zrobić. Na nagraniu pierwsza seria i ostatnia.

W ostatnich miesiąc sporadycznie robię speed bench, bo głównie muszę muszę pracować nad kontrolą i trzymaniem napięcia, dlatego w miejsce speed bench wstawiłem 1-2-3 board press i na tym się skupiam.

Low incline spoto press - Po prostu nabicie objętości, lekki skos i też nie opuszczanie do końca, aby zmusić mięśnie do większej pracy.

DB rollback - świetne ćwiczenie, opuszczamy hantle aż dotykają barków, następnie "rolujemy" je do tyłu a następnie dynamicznie do góry

Niestety ja mam skręcane hantle i zmienia/ogranicza to trochę ruch, na hantlach dostępnych na siłowni można zrobić to ćwiczenie łatwiej i większym ciężarem. Jednak i tak je robię bo czuję że świetnie obciąża łokcie i triceps.

Jutro natomiast bardzo ciężki trening lower, więc już zaopatrzyłem się w dodatkowe ~4000kcal z mcdonalda i odpowiednią ilość piw i trzeba zacząć ładowanie akumulatorów ;)

#silownia #sport #pokazforme #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Wrzucam trening wyciskania, upper body, bo jakoś tak zawsze się składa ...
  • 29
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Nie wiedziałem że ten wariant tak się nazywa xD Robiłem to nieświadomie gdy bolały mnie łapy, największy ból odczuwałem w fazie ekscentrycznej dlatego ograniczyłem ją do minimum( ͡° ͜ʖ ͡°) Polepszyło mi tak dolną fazę wyciśnięcia że teraz spokojnie omijam sticking point na środku.
  • Odpowiedz
  • 0
@IntruderXXL @Darksed o właśnie czy przy wyciskaniu pas dodaje Ci kg? Tak z ciekawości pytam. I czy przy wyciskaniu podnosisz głowe przy opuszczaniu jak Mendelson? Ostatnio spróbowalem w ten sposób wyciskać tzn z podnoszeniem głowy i o wiele lepiej mi się wyciska - nie rozłażą mi się łokcie i mam stabilniejszą pozycje.
  • Odpowiedz
@G123: Ja stosuję pas bo mi jest w nim stabilniej i nie mam skurczów w prostownikach xD czy coś dodaje do wyniku to ciężko mi powiedzieć. Wałga mówił że stosowanie szerokiego pasa przy wyciskanie nie ma sensu i nic nie daje a jedynie pas cienki do trzymania koszuli. Głowę staram się trzymać na ławce chociaż czasem zdarzy mi się ja nieświadomie podnieść chyba Wodyn mówił że unosząc głowę tracisz dodatkowy punkt
  • Odpowiedz
@G123: Jak sobie teraz pomyślałem to Mendelson wyciska głównie w koszuli a tam podniesienie głowy ma sens, przez to że schowasz klatę to koszula rozciągnie się bardziej więc i wiecęj siły wygeneruje. Chyba w niektórych federacjach głowa musi leżeć na ławce.
  • Odpowiedz
Robiłem to nieświadomie gdy bolały mnie łapy, największy ból odczuwałem w fazie ekscentrycznej dlatego ograniczyłem ją do minimum


@Darksed: Wiesz no zależy jak to robiłeś, bo w tym wariancie, musisz naprawdę zrzucić sztangę, w ułamek sekundy złapać nad klatą i od razu 100% siły włożyć. Bez gum jest to właściwie niemożliwe do zrobienia, bo sztanga wyrwie Ci barki, albo wyleci Ci z rąk :P

Co ci daje pas podczas wyciskania?


@
  • Odpowiedz
Dlaczego bez gum jest niemożliwe do zrobienia?


@Darksed: To jest to metoda supramaksymalna pomimo tego że ciężar nie jest. I naprawdę tutaj musisz starać się zrzucić sztangę a nie tylko przyspieszyć fazę ekscentryczną, natychmiast złapać i zaaplikować całą siłę. Aby móc to zrobić potrzebny jest ciężar rzędu ~50-60% 1RM, i robiąc to poprawnie poczujesz że "łapiąc" taki "mały" ciężar ciało dostaje szoku i jest to odczuwalnie dużoooo cięższe niż te 50-60%
  • Odpowiedz
myślałeś, żeby po katorżniczych treningach wrzucić coś co poprawia regenerację? Np kąpiele lodowe.


@DejwiD: Z takich rzeczy stosuje dwa zabiegi, to znaczy, gorącą kąpiel w solance z różnymi olejkami, oraz zimno/ciepłe prysznice. Jednak nie stosuje tego cały czas, bo nawet do tego organizm potrafi się zaadaptować i zaczyna to mało dawać.
  • Odpowiedz
https://youtu.be/QAp8JaM98YQ?t=290


@Darksed: A to spoko :) To jest zupełnie coś innego, zobacz on DOTYKA klatki, w sensie zrzuca ciężar na klatę. A w ballistic bench tak jak pisałem chodzi o "złapanie" ciężaru na kilka centymetrów nad klatką, bez żadnego dotykania :) I to jest PRZEOGROMNA różnica, tych dwóch wyciskań nie da się porównać nawet aż tak się różnią hehe.
  • Odpowiedz
Takiej formy o której ty piszesz nie mogę nigdzie znaleźć informacji xD


@Darksed: Hehehe widzisz dlatego tak progresuje jako natural :) Chociaż większość chce mi wmówić że to tylko i wyłącznie zasługa genetyki xD
  • Odpowiedz
tu sobie jakąś matę podkłada na klatę, chyba ma to sens, żeby siniaków nie porobić bez sensu.


@piotrb: To jest jeszcze coś innego hehe :) To jest zwykły speed bench, a gąbka jest po to żeby nie hamować się w fazie ekscentrycznej móc "uderzyć" o klatę.
  • Odpowiedz