Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_ zdaje sobie sprawę, że mamy całkowicie odmienne poglądy, ale postanowiłem się tu wypowiedzieć.
Dla mnie ta prognoza jest smutna z wielu powodów. Raz, że ludzie odwracają się od Kościoła, a dwa że mają ku temu powód, że ludzka twarz Kościoła jest, jaka jest. Powiesz, że księża zawsze tacy byli i że dopiero teraz to wychodzi. Być może, nie wszyscy są tacy. Może dzięki temu wreszcie Kościół będzie miał okazję zdjąć maskę
@lakukaracza_: Kosciol Katolicki zdaje sie o tym nie mowi bo to instytucja ALE chrześcijaństwo wg Biblii ma swój koniec. Tak. Jest ktos taki jak oatatni nawrócony. Potem chrześcijaństwa juz nie bedzie. Oczywiście Kościół Katolicki jest nastawiony na ilosc wiernych wiec nie ma to znaczenia.
Więcej- wg Biblii caly Kościół (jako cialo Chrystusa) ma koniec (tak jak mial początek) tutaj na ziemi.
Wiec, owszem wg Biblii kiedys nie bedzie w ogole żadnych
@Majku_: W Kosciele Katolickim jest za duzo buty, chamstwa i przyzwyczajenie do wladzy i bogactwa.
Dopiero jak rzadzacy oddziela w 100% kosciol od panstwa, a wierzacych bedzie ponizej jakies malej liczby, nie wiem, 30? 20 10%? To wtedy. Watpie zeby nawet 49% tak latwo sie dalo, raczej beda umacniac oblezona twierdze jeszcze bardziej jak teraz.
@lakukaracza_: Mamy XXI w. W coraz większym stopniu postępuje sekularyzacja. Nauka i jej zdobycze są powszechne. Przypominam - człowiek lata w kosmos, technologia pozwala nam na globalną komunikację, a każdego dnia dowiadujemy się o coraz to nowych odkryciach z takich dziedzin jak fizyka, biologia, czy też medycyna. Odchodzimy od konceptu nacjonalizmu. Powoli też myślimy o podróżach międzyplanetarnych. Mogłoby się wydawać, że ludzie odrzucili okowy średniowiecza i intelektualnie wskoczyli na wyższy poziom.
g.....s - @lakukaracza_: Mamy XXI w. W coraz większym stopniu postępuje sekularyzacja...

źródło: comment_P01QlILd45pCDzF24K16OFtQXb6ie2QD.jpg

Pobierz