Wpis z mikrobloga

Według statystyk w Polsce każdego dnia ginie na skutek samobójstwa średnio około 15 ludzi.
Biorąc pod uwagę, że jako ludzie mamy głęboko zakorzeniony w sobie mechanizm przetrwania to liczba samobójstw jest przerażająca.
Żeby zrobić coś wbrew swojemu najsilniejszemu instynktowi nie wystarczy wspiąć się na absolutne wyżyny swoich ludzkich możliwości, trzeba je przeskoczyć, przezwyciężając ten niesamowity ból psychiczny i ogromny strach chwilę przed czynem ostatecznym.
To jest przerażające. Ludzie. Ile byłoby samobójstw rocznie gdyby nie instynkt przetrwania, który większość nieszczęśliwych ludzi blokuje przed samobójem?

Zamiast 5,5k z 40-50k, więcej ? Mniej?
Mówi się, że Polska to kochany kraj, ale nie do życia.
Ja twierdzę, że cały ten świat nie jest dobrym miejscem do życia w granicach ludzkiej godności.

#samobojstwo #antynatalizm
  • 6
@fapowiczowski: Prawda, gdyby mechanizm nie był tak silny, ciekawe jakie byłyby statystyki. Dodatkowo, wirus DNA nie pozwoli ot tak zgładzić swojego transportu genetycznego, zwłaszcza przez samego siebie. Wystarczy może, że ja zablokuje jedną z jego ścieżek i #!$%@? w dupę ewolucji, ja nie będę jej ofiarą ani nikt inni z mojej nici. Chociaż tak utrę temu nosa ( ͡º ͜ʖ͡º)