Wpis z mikrobloga

Dziewczyna kolegi zamówiła lodówkę na jakiejś szemranej stronie.
Oczywiście wałek. Poszkodowani oni + kilkadziesiąt innych osób.
Ostatnio pismo z prokuratury dostali, że sklep neonet.com/prv.pl (jakieś takie dziadostwo), działał na stronie o nazwie..
donald-tusk-was-wyruchał.com xD

#heheszki #bekazpisu
  • 57
  • Odpowiedz
@azurro: pewnie już ktoś to napisał ale nie chcę mi się wertować wszystkich komentarz. Czym innym jest okradanie kogoś kto ciężką pracą zdobył swoje dobra, a co innego unikać płacenia podatków gdzie pod przymusem zabiera Ci się wcześniej twoje ciężko wypracowane pieniądze
  • Odpowiedz
Ja wiem jak to ocenić, ale skąd ma to wiedzieć przeciętny Kowalski?


@azurro: Dla mnie Ty jesteś przeciętnym Kowalskim i skoro Ty wiesz to reszta też powinna :)
  • Odpowiedz
@azurro:

Rozumiem, że jak zgubisz telefon no nie oczekujesz, że ktoś go odda? No w końcu to ty byłaś głupia, że zgubiłaś

Wyobraź sobie, że bierzesz glazurnika żeby odpicował ci łazienke, dajesz zaliczke i... tyle, gość cie olał, wziął kase i nie przyszedł. Pozywasz go, a w sądzie sędzia mówi - sam jesteś sobie winien, trzeba było pochodzić po mieście i popytać o pana wiesia to byś wiedział, że to oszust
  • Odpowiedz
@azurro: Gdyby tą lodówkę kupiła nieporadna emerytka to można byłoby twierdzić, że stała się ofiarą i nie miała szansy by temu zapobiec. Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć, że ludzie młodzi (jak sądzę) którzy z sieci korzystają od dekady albo i dłużej nie są w stanie zadbać o własne interesy wykorzystując podstawowe funkcjonalności internetu. Tu nawet nie chodzi o nabieranie podejrzliwości przez brzydkie logo czy dziwną nazwę domeny, ale o fakt,
  • Odpowiedz
@Dutch: Mam, ostatnio jakaś Mirabelka opisała jak kupiła buty w zalando i okazały się podróbkami, wyrok wykopu? Jej wina, bo chciała przycebulić. No tak, jak coś jest na promocji to sklep ma prawo cie oszukać, bo jesteś cebulak.
:)
ps Czym są szemrane domeny? Czy ona tą lodówke kupiła z darknetu? Szemrane domeny które są legalnymi firmami, reklamowanymi przez porównywarki np. morele?

@sayanek: W tym wypadku nie jestem przeciętnym Kowalskim.
  • Odpowiedz
@azurro:

Czy ona tą lodówkę kupiła z darknetu?

You must be fun at parties ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czym są szemrane domeny?

Na przykład takie dziwolągi: neonet.com.prv.pl - jak w OP.

Możemy też przyjąć zgrabną definicję, że każda domena która nie jest domeną renomowanego sklepu o utrwalonej reputacji, dobrze wypozycjonowanej, istniejącej długo, z olbrzymią liczbą recenzji (mediamarkt.pl, euro.com.pl, x-kom.pl) jest domyślnie szemrana.

Ale tak, wiem na staszek-media-ekspert.eu
  • Odpowiedz
@azurro: A to przepraszam myślisz, że tylko w Warszawie ludzie oszukują innych :D ? Zmieniam zdanie, nie jesteś typowy Kowalski, jesteś typowy Janusz :)
  • Odpowiedz
@sayanek: A spotkałeś się w innym mieście z dziadkiem który prosi o pomoc, a w międzyczasie ktoś wyciąga Ci portfel? Trochę świata zobaczyłem i magików warszawskich nic nie przebije. A swoją drogą owszem, sporo we mnie z Janusza.
@niezwornowazony: Dobry przykład, ale nadal potwierdza to co pisałem. Jeżeli Twoja mama zginie na pasach, też powiesz, że to w sumie jej wina, bo mogła uważać?
Jeżeli ktoś kogoś zabija na pasach
  • Odpowiedz
@azurro: ech, już chyba nie ma sensu się tu wypowiadać, a ty i tak masz swoje zdanie, ale napiszę:
To nie jest kwestia przerzucania odpowiedzialności, tylko świadomości. Nikt nie kwestionuje tego, że pewnych rzeczy się robić nie powinno, tylko że, ups, nie żyjemy w utopii. Mogę wyjść z domu i zostawić drzwi otwarte, BO PRZECIEŻ NIKT NIE MA PRAWA MNIE OKRAŚĆ - tyle że #!$%@? i tak ktoś to zrobi i
  • Odpowiedz
@azurro: mi nie chodzi o to, by sądzić ofiary za brak rozsądku i odbierać im status pokrzywdzonego. Tylko uświadomić ludzi, że działanie z dobrym zamiarem i zgodnie z prawem nie sprawi, że nie padną ofiarami przestępców. Bo to właśnie ten fakt, że prawo stoi po ich stronie, a wszystko co złe to przydarza się "komuś", a nie "mi" powoduje, że ludzie są lekkomyślni i naiwni. Ludzie powinni wiedzieć, że popełnili kosztowny
  • Odpowiedz
@azurro: to nie tylko z kombinatorstwem, dziewczyna jak kusą spodniczkę założy to tez że aaa niepotrzebnie się tak ubierała ma za swoje.

kiedy jakas kobieta zglosi, ze byla ofiarą gwaltu udokonanego przez kogos znanego wtedy loża mędrców na wykopie mówi "kolejna co robi z siebie ofiare i wyludza miliuny / kariera przez bolca / panie kazdy wie, ze w holyłud kariere robi sie przez łóżko, wujo mi mówił / taki pilkosz
  • Odpowiedz
@azurro: Tutaj musisz znać się dosłownie na wszystkim bo inaczej zostaniesz oszukany a potem wyśmiany przez ludzi bo przecież hehe wszystko trzeba sprawdzać, dosłownie tor usłany przeszkodami. Ten "zgniły zachód" pomimo swoich wad jest mentalnie lata świetne przed wspaniałymi polskimi patriotami zamieszkującymi ten kraj. I jeszcze są dumni z tego kombinatorstwa które w 99% polega na oszukaniu państwa/kogoś innego xD
  • Odpowiedz
@azurro: Niepotrzebnie mieszasz dwie rozne sprawy. Jedno to kwestia winy, a drugie przezornosci.

Jezeli zostawisz otwarte drzwi do swojegu domu, gdy nikogo w nim nie ma, a nastepnie okazjonalny przechodzen z watpliwymi zasadami moralnymi wykorzysta okazje i Cie okradnie, to oczywiscie dalej to on jest winny. Nawet otwarte drzwi nie pozwalaja mu na kradziez.
Jednoczesnie twoj brak przezornosci skutkuje tym, ze choc jestes niewinny, to w dalszym ciagu to Ty musisz
  • Odpowiedz