Wpis z mikrobloga

@WarmWeather: Dokładnie! Jak nosisz portfel w spodniach nie dziw sie, że ktoś ukradnie, jak zgubisz telefon znalezione nie kradzione, jak w kołach nie masz 4 różnych śrub każda z innym zabezpieczeniem to nie dziw się, że ktoś je zdejmie, sami sobie winni. Jak nie zamkniesz sklepu po meczu to nie dziw się, że banda kiboli zrobi ci "promocje" i tak można bez końca.
W Polsce jest społeczne przyzwolenie na kradzież, kombinatorstwo,
@azurro
@UberWygryw mnie też tak kiedyś oszukano przez sklep internetowy, wyglądał legitnie, zmywarka była 150 zł tańsza, miał na skapiec pl ponad 80 pozytywnych opinii. Okazało się, że później zero odzewu. Nigdy z tym nic nie zrobiłem i nigdzie nie zgłaszałem, bo przeraża mnie jakiś składanie zeznań na policji, szkoda mi czasu na takie głupoty, choć szkoda tych ~1700 zł.
@albanskiwirus: Co to jest podejrzany sklep? Ja wiem jak to ocenić, ale skąd ma to wiedzieć przeciętny Kowalski?
A może w takim razie mają nie robić zakupów w necie?
Nie znam statystyk i nie chce mi się ich szukać, ale mieszkając w UK widze, że tu wszyscy robią zakupy online i nikt sie nie boi, emerytka która ledwo ogarnia internet może zakupić lodówkę w promocji -70% (bo np jest lekka ryska)
@Smartek: No i dobrze, że nie zgłosiłeś, bo i tak by nic nie zrobili. Siostra miała tak samo, zgłosiła, sama zgromadziła masę informacji, pokazała im powiązania z innym sklepem, a panowie niebiescy mieli do niej pretensje, że im dupe zawraca, bo przecież sklep może wysłał tylko po drodze zaginęło. Tak #!$%@?, sklep który zniknął z sieci, a na jego miejsce pojawił się inny z tą samą siedzibą. To na bank wina
@mokry_sen_polonisty: Rozumiem, że popierasz takie działania? Żerowanie na czyjejś naiwności? Sprzedaż cudownych garnków emerytom?
Wiesz, że w normalnych krajach ścigają za przekręt na nigeryjskiego księcia?
Problem jest taki, że muszą ścigać kogoś w kraju 3go świata, więc odnalezienie go jest prawie nie możliwe.
Czym innym są sprawy na własnym podwórku, gdzie sprawca jest na widelcu.

Rozumiem, że jak zgubisz telefon no nie oczekujesz, że ktoś go odda? No w końcu to
@azurro: co ma przyzwolenie z pchaniem się w kłopoty, to są dwie różne rzeczy. Jak ubierzesz się na tęczowo i pójdziesz do muzułmanskiej dzielnicy i coś Ci się stanie to też będziesz chlipal bo przecież homofobia nie jest to zgodna z prawem? Oczywiście że trzeba robić wszystko żeby tepic jakiekolwiek niebezpieczne sytuacje ale świat nie jest piankowym placem zabaw i bez świadomości że musisz uważać w końcu stanie się krzywda albo
@koniecswiatajestbliski: Powinieneś udzielać się na tagu 2jednostkowe0integracyjnych, 'wystarczy tylko' pasuje tam do każdego gifa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zrozum, zakupy online są formą zakupów, sklepy są legalnie zarejestrowane, czemu masz cokolwiek sprawdzać.
Wyobraź sobie, że bierzesz glazurnika żeby odpicował ci łazienke, dajesz zaliczke i... tyle, gość cie olał, wziął kase i nie przyszedł.
Pozywasz go, a w sądzie sędzia mówi - sam jesteś sobie winien, trzeba było
Powinieneś udzielać się na tagu 2jednostkowe0integracyjnych, 'wystarczy tylko' pasuje tam do każdego gifa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrozum, zakupy online są formą zakupów, sklepy są legalnie zarejestrowane, czemu masz cokolwiek sprawdzać.

Wyobraź sobie, że bierzesz glazurnika żeby odpicował ci łazienke, dajesz zaliczke i... tyle, gość cie olał, wziął kase i nie przyszedł.

Pozywasz go, a w sądzie sędzia mówi - sam jesteś sobie winien, trzeba było pochodzić po