Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Karbostyryl http://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści powodują mniej niż 40 proc. wypadków, w których biorą udział – za większość z nich odpowiedzialni są kierowcy. Ale wśród tych zawinionych przez cyklistów prawie połowa wynika z nieprzestrzegania pierwszeństwa przejazdu. Drugą najczęstszą przyczyną tego typu wypadków jest nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu.
  • Odpowiedz
@Arveit: Sam sobie znalazłeś, kto powoduje wypadki z udziałem rowerzystów, brawo ( ͡° ͜ʖ ͡°) A po drugie - idąc Twoim tokiem rozumowania to kierowcy samochodów jeszcze mniej znają przepisy ruchu drogowego niż rowerzyści, bo powodują więcej wypadków.
  • Odpowiedz
k---a, boli cie co? XD widac w czuly punkt ubodło.


@Arveit: Mnie nic nie boli, prostuję tylko brednie które wymyślasz. Co z tego, że ktoś zna przepisy, skoro ma je w dupie (tak jak kierowcy)? Jakby wszyscy przestrzegali PoRD, to wypadków byłoby przynajmniej 10 razy mniej. Ale statystyka jest lewacka i wykopek wie lepiej, że powodem wszystkich nieszczęść na drogach są rowerzyści XD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Karbostyryl i po co wyolbrzymiasz typie. Nie napisałem nigdzie, ze wszystkich. Napisalem, ze mnie w-------a ameby na rowerach i tyle. Zreszta, s--------j ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sajnguri800 nie rozumiesz chyba na czym polega zagrozenie w takim razie. Ale nie bede tłumaczyć, widze ze zatwardziali pedalarze nie dopuszczają do siebie tego stanu rzeczy :D
  • Odpowiedz
@sajnguri800: może dlatego że prawie wszyscy użytkownicy dróg mają OC i prawo jazdy? A jeżeli rowerzyści mają sie poruszać razem z samochodami po ulicach to oczywiście że powinni mieć OC i prawo jazdy
  • Odpowiedz
@sajnguri800: właśnie cykliści myślą o sobie ubermensche, ciężko o bardziej dupkowatą grupe społeczną niż niedouczeni przepisów ludzie na rowerach. Kierowcy traktują jezdnię jako swoje królestwo? No dziwne, może powinni chodniki czy ścieżki rowerowe tak traktować? Płacą podatek drogowy w paliwie i składki OC w przeciwieństwie do świętych krów rowerzystów więc sam sobie odpowiedz dlaczego
  • Odpowiedz
@Arveit: Rowerzyści w ogóle nie powinni jeździć po jezdni, tylko po ścieżkach. To jest problem infrastruktury, a nie rowerzystów, bo nie możesz oczekiwać że np. nastoletnie gówniaki bedą miały prawko i OC. Niestety w Cebulandii dalej jak w lesie, wszystko się zrównuje w dół, do samochodów. Dla mnie większym rakiem jest właśnie zbyt duży stosunek ilości aut na mieszkańca, w #niemcy wszyscy elegancko w metrze i sbahnach a
  • Odpowiedz
@Kamil_O: Statystyki mówią że to dupki za kierownicą są niedouczeni ale kto by tam patrzył na statystki( ͡° ͜ʖ ͡°) To kierowcy powinni się ogarnąć mimo że mają prawa jazdy i OC - jest to fakt niezaprzeczalny i bezdyskusyjny.
  • Odpowiedz