Wpis z mikrobloga

@DanteTooMayCry:

- Prawo nie może chronić tych, którzy łamią prawo - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach. Uchylił decyzję wojewody, który unieważnił częstochowską uchwałę preferującą w rekrutacji do przedszkoli dzieci z obowiązkowymi szczepieniami.

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,25064648,sad-przyznal-racje-czestochowie-ma-prawo-preferowac-szczepionych.html

Nie znam statusu majątkowego antyszczepionkowców - nie widziałem statystyk w tym zakresie.
@DanteTooMayCry:
Aha, nie no spoko dobry dowcip ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No tacy bogaci te antyszczepy, pewnie dlatego tak buldupią jak się tylko rzuci pomysłem że jak niechcą szczepić to won do prywatnego? A tak poza tym to sporo prywatnych przedszkoli wymaga aktualnych szczepień.

A i winszuje pokazu hipokryzji, szczepić niet mimo że obowiązkowe prawnie ale kurna konstytucją to już sobie mordy wycieracie. Zresztą czym sobie mord
Na jakiej zasadzie to będzie się odbywało ? Oświadczenia, kopia książeczki szczepień ?

A jezeli faktycznie ktos jest zwolniony będzie załączał zwolnienie od lekarza ? Jest w ogole cos takiego ?
Jezeli szczepienie wypada np. po zakończeniu rekrutacji to liczy sie, czy juz ktos traci punkty ?
Jezeli ktos dostanie odroczenia bo akurat w terminie szczepienia jest chory, itd., itd.
Z tego co wiem kalendarz szczepień nie podaje konkretnych dat, a wiek
@Snaken: Każdy po kolei sąd unieważniał takiego decyzje, bo SĄ niezgodne z konstytucją. Tutaj w uzasadnieniu sąd niemal dosłownie wyrok wydał "bo ON uważa, że". Ale wykopki się cieszą, że wyroki są wydawane wg. widzimisię sędziego, a nie zgodnie z literą prawa, bo zgodnie z ich widzeniem świata. A potem przyjdzie wyrok sądu, który nie będzie im się podobał i już będą drzeć japę, że przecież to widzimisię sądu.

Za chwilę
@DanteTooMayCry Tylko kogo teraz pytać o zgodność z Konstytucją? TK? Pomijając sympatie politycznie jest to obecnie średnio wiarygodny organ. Zobaczymy jak to się potoczy. Moim zdaniem jest to dobry ruch, nawet jak nie wyjdzie do końca bo sąd uzna niezgodność.

Artykuł chętnie przejżę.
@Snaken: Dla mnie to niepojęte że nie ma miejsc dla wszystkich chętnych dzieci do przedszkoli i żłobków. Jak ja chodziłem do przedszkola to bardzo rzadko zdarzało się że ktoś nie chodził. Teraz jakieś rekrutacje czy coś.
Prawo nie może chronić tych, którzy łamią prawo - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach.


@Snaken: to bardzo ciekawe w kontekscie np wlamywaczy ktorzy sądzą sie ze swoimi ofiarami za doznanie uszczerbku podczas włamania