Wpis z mikrobloga

Elo. Dzis robilem fronty pierwszy raz od 100 lat. Oczywiscie zle ulozylem sztange i mam spuchniete teraz oba obojczyki w tym jeden mocno dosc xdd fote moze w komentarzu wstawie.

Seria rozgrzewkowa widok z boku:

90 kg x 8 front squat
https://www.youtube.com/watch?v=vObU2pq88lg&feature=youtu.be

Wsawiam tez 2 serie robocze:

100 kg x 8 front squat @6,5
https://www.youtube.com/watch?v=U-u53es2YWM&feature=youtu.be

107,5 kg x 8 front squat @8

https://www.youtube.com/watch?v=YmYLmwEx7SM&feature=youtu.be

Mysle, ze sily jest bardzo duzo w zapasie, ale chyba troche plytko siadam, nie jestem przyzwyczajony do siadania nizej, niz trzeba. Najwiekszy problem to uczucie, ze mi urwie palce i bol obojczykow/ramion, oprocz tego troche chyba zbyt szeroko staje i kolana sie schodza. Ale no nigdy nie robilem frontow dluzej, moja technika w nich mocno kuleje, co pewnie widac. Oplukiwalem te obojczyki zimna woda po treningu, troche pomoglo. Jak plukalem ciepla, to czulem jakby mnie parzylo xD

Oprocz tego robilem Dumbbell bench press myo reps. Co to sa myo reps? To taki sposob wykonywania cwiczenia, ktory podobno ma maksymalizowac efekty przy minimalizacji czasu poswieconego na cwiczenie. Robisz tak - szukasz ciezaru, ktorym zrobisz 15-20 repow RPE8, a potem robisz serie po 5 repow co 3-4 oddechy (bardzo krotka przerwa), az do upadku. Calkiem fajna sprawa. Mi te myo reps na db bp weszly hantlami 25 kg xd Nie wiem czy to duzo, wywalone. Nastepny trening to juz wlasciwy blok treningowy, nie moge sie doczekac.

Milo, jak ktos wszystko przeczytal i kogos to interesuje xd <3

Na koniec standardowo autorski, robiacy front squaty pepe, nie ma takiego w necie jeszcze xd
#latajacydywan #mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
DywanTv - Elo. Dzis robilem fronty pierwszy raz od 100 lat. Oczywiscie zle ulozylem s...

źródło: comment_03FcOhxaqOg3pvfiHMw4nJTX8rJKp7Ky.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@DywanTv: ja się ciesze, że jestem tak flexi freakiem, że jak robilem fronty to mogłem łapać pełnym olimpijskim chwytem i dzięki temu nie leżało mi to tak mocno na obojczykach, ale przestałem robić fronty w momencie, gdy robiłem maxa w normalnym 150 a we froncie 150....
  • Odpowiedz
@Kasahara: Ja sie zastanawialem wlasnei jaki bylby moj maks we frontach, ale no bez sensu sie tak zastanawiac. Glowna przeszkoda, zeby dzwigac ciezej to wlasnie pozycja tych rak, a bez sensu nad tym pracowac, jesli nie jestem dwuboista.

Ale moja klocowata natura najbardziej mnie denerwuje przy ciagach :(
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DywanTv: Polecam złapać sztangę sporo szerzej, na tyle żeby zmieścić całą dłoń pod kijem - oglądałem ostatnio film Telandera i mówił że trzymanie całej łapy pod sztangą jest ważniejsze niż łokcie maksymalnie wyciągnięte do przodu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DywanTv: Kurde, nie pamiętam ale powiem Ci że spróbowałem kilku serii i przestały mnie boleć nadgarstki i palce, do tego czułem się w cholerę stabilniej gdzie przy 2-3 palcach bałem się ponad stówę zakładać.
  • Odpowiedz
@biamiVajs: Ale pracowanie nad mobilnoscia np. nadgarstkow oslabia bench. A moja pozycja przy low barze nie uniemozliwa mi ciezkich siadow, a jedynie sprawia, ze sa troche mniej wygodne.
  • Odpowiedz