Wpis z mikrobloga

Wziałem sobie kilka dni wolnego aby się w końcu WYSPAĆ. No i co? Śpię po 10-12 godzin od kilku dni, a cały czas wstaję zryty, tak jak wstawałem do roboty po 5 godzinach.
Powiecie - za dużo śpisz. No nie, nieważne czy śpię 6, czy 8, czy z opaską mi band która mnie wybudza w odpowiedniej fazie, wstaję #!$%@? oszołomiony jakbym się piwa napił. Był okres, że było lepiej, ale od kilku miesięcy znowu to samo. Do szału mnie to doprowadza.
Co sobie zbadać, co może być przyczyną? Ofc, mam dużo stresu w ostatnich miesiącach, ale to chyba jak każdy.
#sen #depresja #motywacja #medycyna
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czasomiarka: faktycznie, gapie się w telefon prawie zawsze do odciny, bo muszę rozproszyć myśli na czymś nieistotnym. Gdy go odkładam i zostaję ze swoimi myślami to nie mogę zasnąć :/
  • Odpowiedz
@BeDoEl: No to za dużo niebieskiego światła pewno. To serio robi różnicę, sam dużo przed kompem siedzę wieczorami i odkąd mi pracuje w tle f.lux, to śpię jak dziecko.
  • Odpowiedz
@BeDoEl: Ilość snu to jedno, ale wielu ludzi nie dba o jakość swojego snu. Wymyśl sobie jakąś rutynę przed snem, którą będziesz stosował. Są badania, które pokazują że nie powinno się patrzeć w ekran przynajmniej 3h do zaśnięcia :) To trudne, ale może chociaż spróbuj na godzinę przed snem nie patrzeć się w ekran monitora ani telefonu. Przed każdym snem rób codziennie to samo, żeby przygotować ciało do zaśnięcia. Np
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pangia: @czasomiarka: mam oczywiście filtry niebieskiego światła gdzie się da. I tu już nie chodzi o problem z zasypianiem, a jego jakością, jeszcze kilka miesięcy temu miałem dużo snów i je pamiętałem, teraz nie pamiętam nic.
Rutyna mi się nie zmieniła, wracam z pracy kolo 20, jem kolacje, wypije piwko, wezmę prysznic, poogladam coś z różowa i idę lulać. Pozniej wstaje o 5:30, idę do pracy na 12
  • Odpowiedz
jeszcze kilka miesięcy temu miałem dużo snów i je pamiętałem, teraz nie pamiętam nic


@BeDoEl: A to nie jest po prostu objaw starzenia się? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też za dzieciaka miałem masę snów, od kilku lat zupełnie nic. Parę razy tylko przyśniła mi się taka jedna „niedoszła”, a tak to moje sny są puste.
  • Odpowiedz
@BeDoEl: Kiedyś ludzie pół roku w zimie przesypiali, dzisiaj chce się aby niewolnicy cały rok #!$%@? na dwa etaty po 80 godzin w tygodniu, w końcu (raczej szybciej) organizmy siadają. Ja w standardzie muszę spać te 10h, rano rozruch to chyba każdemu jest potrzebny, dopiero po godzince zaczynam jako tako funkcjonować.
  • Odpowiedz
@czasomiarka dobre rady, dodatkowo przwietrz pokój w którym śpisz i staraj się codziennie trzymać podobnych pór kiedy się kładziesz i wstajesz. Nic tak nie rozbija zegara biologicznego, jak na tygodniu chodzę spać o 22, a weekend siedzę do 3-4 w nocy. Ilość godzin 7-8 Ci starczy, a po 10 gorzej się czujesz niż jakbyś zarwał noc.
  • Odpowiedz