Wpis z mikrobloga

Chyba mam syndrom sztokholmski bowiem jako obecny posiadacz #mazda 6 pierwszej generacji, zacząłem poważnie myśleć nad tym, że może zamiast auta nowego, wybrać jedyny podobający mi się używany (bez turbo i z możliwością założenia LPG) czyli Mazdę 6 II genaracji po lifcie (roczniki 2010 wzwyż). Wiem, że Mazda = rdza, ale może jednak coś w tej kwestii się zmieniło na lepsze w drugiej, poliftowej generacji.

Posiada ktoś M6 II w polifcie i może się wypowiedzieć jak to jest z tą rdzą?
#motoryzacja
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RevulsioN: ja mom. Ale przedlifta. Pamiętaj, że polift 2.0 ma bezpośredni wtrysk i instalacja LPG jest droższa+ pobiera PB. Reszta silników jest zwykła. Mam 2.0lpg i jest spoko. Po zakupie konserwacja. Zrobiłem ponad 120kkm w ciągu w dwóch lat, jeszcze 3 lata gwarancji na blachę zostało.
@unimog: Rzeczywiście polift ma już bezpośredni wtrysk. Dzięki za doinformowanie! Mam jeszcze pytanie - jak kupowałeś auto, jeszcze przed konserwacją, to były już jakieś zalążki rudej? Sprawdzałem auto u jakiegoś "speca", czy może podjechałeś na zwykły punkt kontroli pojazdów?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RevulsioN: kupiłem od handlarza. Sam wszystko sprawdzałem na swoje oko. Auto sprawdziłem na stacji kontroli obok handlarza, nie było tablic. Przejechałem się po placu. Patrzyłem tylko na nadkola, reszta podwozia była w normalnym stanie chyba :D Japończycy są bardzo skąpi jeśli chodzi o lakier 60-80mikronow, więc prawie każdą naprawę idzie łatwo wyłapać. Są pewnie miejsca gdzie lakieru w ogóle nie zobaczymy np. jak popatrzymy na błotnik gdy otworzymy przednie drzwi(tam za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@snwptest: mój 2009. Jedyne co mnie teraz męczy, to maglownica, nie jest to groźne i można jeździć, ale ciężko znaleźć dobry zakład który podejmie się regeneracji, bo tutaj elektryczne wspomaganie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ksiak: a posiadasz którąś generacje, czy oceniasz tak samo jak Alfe? Jak auto nie pływało lub nie było konkretnie bite, to nic nie ma... Mam od 3 lat i zawsze pod chmura, myjnia w zimie bez problemów...
@RevulsioN: konserwacja 1000zł z profilami, ale ja wziąłem Rust check na opolskiej we Wrocławiu. Do tej pory cały spód uwalony, każdy mechanik na pierwszy rzut oka mówi, że zarzygane wszystko olejem, a to
a posiadasz którąś generacje, czy oceniasz tak samo jak Alfe?


@unimog: nie nie posiadam i nie muszę posiadać wystarczyło mi oglądać egzemplarze GH przed zakupem gdy miały 5 lat. Alfa 159 w jtd nie jest złym samochodem.

Jak auto nie pływało lub nie było konkretnie bite, to nic nie ma.

wszystko do czasu ale zależy również od używania itd.

Mam od 3 lat i zawsze pod chmura, myjnia w zimie bez