Wpis z mikrobloga

156 063 - 500 = 155 563

Oficjalnie już mogę tytułować się Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi I stopnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Przekroczona magiczna ilość 18 litrów oddanej krwi. Prywatny licznik wskazuje bowiem 18 300 ml Dziś stało się to ponownie za sprawą płytek krwi 0 Rh(-).

W RCKiK na Rzeźniczej w #krakow zjawiłem się z @jamjan, który niestety został zbanowany na 2 tygodnie. Nie odespał chłopina Przystanku Woodstock :D

Polecam wszystkim ;-)

#barylkakrwi #krwiodawstwo #chwalesie
Pobierz moby22 - 156 063 - 500 = 155 563

Oficjalnie już mogę tytułować się Zasłużonym Hono...
źródło: comment_KmZjnln7rCRjtfSUl7jSZ9WzlJxqTI8V.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jack_Strong: W Krakowie to jest tak, że na płytki mają zamówienie i jeżeli potrzebują płytek z konkretnej grupy krwi, to dzwonią do Ciebie z pytaniem, czy możesz oddać płytki. Również pytają osoby, które w poczekalni oczekują na pobranie krwi pełnej, a okazuje się, że mają tę grupę, która jest potrzebna na płytki. No ale to Kraków. Z tego co wiem, to wszystko zależy od polityki danego RCKiK czy tam WCKiK.
@Jack_Strong: bardzo dobrze kojarzysz, na pewno jest to 12 razy w roku (według wytycznych) lecz przy rzadkiej grupie krwi i zapotrzebowaniu mogą czasem dzwonić częściej :) rownież możesz zadzwonić, że chciałbyś oddać płytki w jakiś dzień jesteś dostępny i wtedy dzwonią (ja tak zazwyczaj robię i za pierwszym razem zadzwoniłem, że chcę oddać płytki (z ciekaowści) i Pani mnie zaprosiła żeby po prostu przyjść (=
@moby22: Miałam dać pierwszego plusa, a Ty mogłeś zawołać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jestem dumna, że znam kogoś, kto naprawdę bezinteresownie oddaje cząstkę siebie. I to systematycznie. Osiągnięcie takiego wyniku zajmuje ludziom wiele lat, więc chylę czoła. Wiem też, ile godzin spędziłeś w rckik i jakiego poświęcenia wymagały niekiedy donacje. Teraz już tylko Zasłużony dla Zdrowia Narodu, ale w Twoim przypadku to przecież formalność :)
Dziekuję!!! (