Wpis z mikrobloga

@starypijany123: Piękna inicjatywa :)
Czuje taka dumę czytając takie wpisy:)
Mamy 2019 rok a te ciule ciagle myślą ze ta krew to dla Czeczeńskich wampirów bo jest z alko i narko xd
W tym roku byłem jeszcze pod wrażeniem akcji Zaraz będzie czysto. Takiej czystości na woodzie nie było od 10 lat :)
@starypijany123: Też dzisiaj oddałem krew. Nie chcę być stereotypowy, ale "festiwalowa" krew może być w większości "do wylania do zlewu". Są dość restrykcyjne wymogi dot. zdrowia. Np. nie wolno spożywać alkoholu min. 48h przed oddaniem krwi i nie wolno przyjmować środków przeciwbólowych 2 tygodnie przed oddaniem krwi oraz wiele innych wymagań. Trzeba być bardzo zdrowym i w dobrej formie. Nie sądzę, żeby Ci wszyscy ludzie byli 48h bez alkoholu.
@karololo: Jak idziesz oddać krew to masz 3 albo 4 okienka do zaznaczenia na końcu ankiety. Możesz wybrać, że oddajesz tylko do użytku RCKIK, bądź też inne. Centrum sprzedaje krew szpitalom (koszta badań i takie tam), jeśli
będą mieli nadmiar to mogą odsprzedać firmom, które z krwi (przeważnie osocze) tworzą np. leki. Potem są one wydawane za free np. chorym na hemofilię. Jeśli ich nie zaznaczysz, a nie będą mogli przetoczyć