Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z wykopków używa Nikona Z6? Kupiłam sobie tydzień temu i zastanawiam się, czy idzie jakoś zminimalizować efekt klatkowania podczas strzelania zdjęć seryjnych w trybie extended. Generalnie fajny aparat i być może posłałabym mojego D750 w świat, ale muszę mieć możliwość dobrego śledzenia obiektu w ruchu, a przy tym klatkowaniu to tak średnio się da...

Zdjęcie robione Z6 + Nikkor 85 1.8G przez FTZ

#nikon #fotografia i trochę #pokazpsa
Emkacf - Czy ktoś z wykopków używa Nikona Z6? Kupiłam sobie tydzień temu i zastanawia...

źródło: comment_TNUsj8PDy91S3d3wuSjn53txYy8vol3F.jpg

Pobierz
  • 18
@kuraku: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Na Z6 zdecydowałam się, ponieważ mam już szklarnię Nikona i zmiana systemu by mnie pewnie po portfelu mocno uderzyłą :D nie spodziewałam się cudów ze zdjęciami w ruchu i kupowałam go raczej z myślą o wyjazdach, ale AF daje radę tylko to klatkowanie wkurza ;)
@Emkacf: ładniusio, już na starcie było bardzo ok :) A jak ogółem ocenisz np. AF? Słyszałem, że no niby jest ok, ale to jeszcze nie jest poziom top Sony w stylu A7 III.
@Tfor: Jeszcze za mało testowałam na psach w ruchu, ale mam wrażenie, że sam AF jest dobry tylko problemem jest właśnie to 'klatkowanie' podczas fotografowania, ponieważ nie mogę poprawnie śledzić psa obiektywem i utrzymywać się przy oku, co bez problemu mogę zrobić przy pomocy DSLR. Gdy pies nabiegał na mnie frontalnie i nie machał za dużo głową (więc i nie uciekał mi nagle na wszystkie strony) to byłam bardzo zadowolona z
@Emkacf: oglądałem tylko końcówkę filmiku, ten tryb co pokazałaś jest gorszy niż blackout (ciemność co zdjęcie), bo pokazuje wcześniejszą klatkę/dwie niż to co aparat widzi obecnie. Zdecydowanie wolałbym atak epilepsji niż nieostre fotki ;)
@Wapniak: Przy wysokich fps domyślnie jest ten tryb klatkowania. Z ciekawości spróbuję jutro na niższych fps z blackoutem psa uchwycić i zobaczę, czy jest wygodniej.
@Emkacf: urok, elektroniki
bezlustra mają wyświetlacz (ten duży jak i w wizjerze)
dslr mają zwykłą optykę przez którą człowiek sobie patrzy i tylko lustro klepie co chwilę, ale to nadal jest obraz przechodzący przez optykę obiektywu, lustro i optyczny wizjer a nie matryca - elektronika - wyświetlacz
@notdot: Wiem i miałam tego świadomość kupując ten aparat, bo lustrzanki się na razie nie pozbywam. Raczej kupowałam z myślą o wycieczkach (bo lustra ze sobą nie targam), ale fajnie gdyby szło nim też biegające psy robić, bo wtedy mogłabym się jednak tego lustra pozbyć ;)