Wpis z mikrobloga

Takiego #rozdajo już dawno nie było! Otrzymałem do testów od Sleepon.eu świetny gadżet typu #wearables to monitorowania snu: Go2Sleep.

Zgodzili się abym go rozdał na Mikroblogu. Obiecałem w zamian dużo atencji. Nie zawiedźcie mnie proszę. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Go2Sleep został pierwotnie ufundowany na Indiegogo. Ma on wygodną formę pierścionka zakładanego w nocy na palec. Urządzenie przez całą noc monitoruje natlenienie krwi(!), puls oraz ruchy ciała. Potrafi określić jakość snu, obudzić człowieka dyskretnie wibracjami w odpowiedniej fazie oraz przede wszystkim rozpoznać pierwsze objawy #bezdechsenny. Świetna, polskojęzyczna aplikacja na #iphone i #android.

Pełną recenzję mojego autorstwa znajdziecie na CPAPBlog.pl

Zasady znacie. Zbieramy plusy do piątku (2.08) w południe. Zielonki dopuszczamy do zabawy... ale tylko takie, które się zarejestrowały przed publikacją tego posta.

pcstud - Takiego #rozdajo już dawno nie było! Otrzymałem do testów od Sleepon.eu świe...

źródło: comment_G88PMuY9LKnhU74drqIe2AK8PU78irUd.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@pcstud myślałam, że logiczne będzie to, że fałszuje, a nie powoduje niskiej saturacji xD ale jeśli dla Ciebie lakier obniża saturację, bo nie potrafisz wywnioskować ze zdania, że chodziło mi o fałszowanie, to przepraszam. Następnym razem napiszę jeszcze dużymi literkami. Próba wjechania mi na ambicje nie wyszła. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wysyłam Ci zdjęcie z literatury medycznej, nie z Wikipedii, jak Ty ;) W objawach klinicznych
harpiowata - @pcstud myślałam, że logiczne będzie to, że fałszuje, a nie powoduje nis...

źródło: comment_XgHuiCWqpeiedOh2ppOYfOPVM0wdhbuF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@harpiowata: na świecie pełną PSG stosuje się wyłącznie dla diagnozowania bezdechu złożonego- przy klasycznym OBS wystarczy uproszczone badanie domowe poligrafem; wspomniany przeze mnie Watch-PAT jest stosowany do diagnostyki (jest certyfikowanym urządzeniem medyczym) i posiada dokładnie te same kanały co ten "pierścionek" czyli saturacje, tętno i ruchy ciała ("zwykła" polografia zazwyczaj ma dodatkowo monitoring oddechu, czasami tez tuch klatki piersiowej ale oni nawet tego nie zrobili)

skąd jest ten screen? to
  • Odpowiedz
@pcstud podręcznik dla pielęgniarek ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Interna Szczeklika 2015
Znowu się nie udała próba wjechania na ambicje ( ͡ ͜ʖ ͡) ale aż prychlam.
  • Odpowiedz
@harpiowata: ale gdzie ja napisałem, że niska saturacja to bezdech? wyraźnie i cierpliwie tłumaczę, że chwilowe obniżenie saturacji w czasie snu przekłada się na wskaźnik ODI, a on koreluje w 90% z AHI, który jest podstawowym wskaźnikiem przy diagnostyce bezdechu; w tym gadżecie jest właśnie mierzona ilość chwilowym desaturacji w czasie snu, a tym samym jest to jest dobry wskaźnik określlenia RYZYKA występowania bezdechu

myślałem, że uczą tego na kursach
  • Odpowiedz
@pcstud no nic, widzę, że z rozmowy przeszedłeś na bawienie się w jakąś nagonkę. Musisz mieć niemiłe wspomnienia ze szpitala, co Ci te piguły zrobiły? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@harpiowata: nie, no jaką nagonkę- przecież cierpliwie wszystko tłumaczę :-) absolutnie nie chciałem Cię urazić tym pielęgniarstwem- bardzo szanuje ten zawód
  • Odpowiedz
@harpiowata: serio też napisałem, że jak chcesz dostęp do naukowych żródeł, to chetnie służe; początkowo sam byłem sceptyczny czy można zdiagnizować bezdech bez monitorowania oddechu
  • Odpowiedz
@pcstud: Anthony Joshua przed walką z Ruizem chwalił się że jest zajebisty po między innymi korzysta z urządzenia do monitorowania snu. Po czym dostał sromotny #!$%@? i #!$%@?ł swoją pierwszą walkę.
  • Odpowiedz