Wpis z mikrobloga

Takiego #rozdajo już dawno nie było! Otrzymałem do testów od Sleepon.eu świetny gadżet typu #wearables to monitorowania snu: Go2Sleep.

Zgodzili się abym go rozdał na Mikroblogu. Obiecałem w zamian dużo atencji. Nie zawiedźcie mnie proszę. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Go2Sleep został pierwotnie ufundowany na Indiegogo. Ma on wygodną formę pierścionka zakładanego w nocy na palec. Urządzenie przez całą noc monitoruje natlenienie krwi(!), puls oraz ruchy ciała. Potrafi określić jakość snu, obudzić człowieka dyskretnie wibracjami w odpowiedniej fazie oraz przede wszystkim rozpoznać pierwsze objawy #bezdechsenny. Świetna, polskojęzyczna aplikacja na #iphone i #android.

Pełną recenzję mojego autorstwa znajdziecie na CPAPBlog.pl

Zasady znacie. Zbieramy plusy do piątku (2.08) w południe. Zielonki dopuszczamy do zabawy... ale tylko takie, które się zarejestrowały przed publikacją tego posta.

Pobierz pcstud - Takiego #rozdajo już dawno nie było! Otrzymałem do testów od Sleepon.eu świe...
źródło: comment_G88PMuY9LKnhU74drqIe2AK8PU78irUd.jpg
  • 106
@pcstud bezdech senny to się raczej diagnozuje przy użyciu EEG, EKG, EMG czy obserwacji ruchów oddechowych, nie na podstawie samej saturacji, która jest raczej dodatkowym badaniem ;) już widzę ludzi, którzy bawią się w samodiagnozę, bo pulsoksymetr im pokazał za niski wynik, a nie tylko bezdech powoduje taki wynik. Zostawcie to lekarzom, w szczególności, że margines błędu takich zabawek jest całkiem spory.
Uważasz, że ten sprzęt (w którym jest to jedynie dodatek)
@harpiowata: ale pewnie że tak, czy ja gdzies napisałem, że ten gadżet zastępuje diagnozę lekarską i badanie PSG? ja nawet nie piszę, że on wykrywa bezdech, a jedynie pomaga oszacować ryzyko bezdechem

zwykły pulsoksymetr przy bezdechu, nawet jak jest dobrej firmy, jest zupełnie bezużyteczny- aby cokolwiek być w stanie stwierdzić musimy widzieć zmiany saturacji w czasie, a nie chwilowy pomiar; dlatego taka zabawka będzie skuteczniejsza niż zwykły medyczny pulsoksymetr w tym
@pcstud od diagnozowania bezdechu sennego nie jest jedynie pulsoksymetr, to może być podpowiedź, ale niską saturację powodują również zaburzenia układu oddechowego, czy ciemny lakier do paznokci, opalona karnacja czy tatuaże ;) O tym nie wspomniałeś, tylko ten nieszczęsny bezdech. Hipoksemia to nie tylko bezdec, na który się tak uparłeś - a także obniżony poziom hemoglobiny przy anemii, czy brania środków działających depresyjnie na układ oddechowy. Wmow teraz osobie, która bierze opioidowe leki
@harpiowata liczę ten #!$%@?, opaskę i ew zaokraglam o przesyłkę. Dalej mam 2 różne urządzenia :D a tu mam wszytko w jednym i podane na tacy. Nie mówię że nie widzę wad tego #!$%@?, ale jak mam mieć dwa urządzenia i samemu kombinować z zapisem i porownywaniem danych, to wolę dopłacić kilka zł i mieć wszystko w jednym
@Johnny_Revolta ahh, mówisz o mi bandzie. No to faktycznie, lepiej wydać 100 dolarów na rzecz, która przyda się tylko do spania, niż 300 zł na mini smartwatcha z pulsoksymetrem xD Już widzę, jak ten pierścionek pokazuje Ci powiadomienia z telefonu, zmienia muzykę na Spotify czy liczy kalorie xD
@harpiowata: coś się tam znasz ale chyba nie do końca ;-) okłamali Cię- lakier do paznokci ani opalona skóra czy tatuaże nie obniżają saturacji- co najwyżej mogą fałszować wyniki (o ile występują w miejscu pomiaru oczywiście); przy bezdechu nie tyle mierzymy poziom saturacji co jego chwilowe spadki w wyniku "epizodu oddechowego" (takie rzeczy jak np. obniżona hemoglobina nie mają tu większego znaczenia)- wyznaczamy tym samym wskaźnik ODI, który koreluje w 90%
@harpiowata: bronię tego gadżetu nie bez powodu- walczę o każde jedno narzędzie, które zwiększy społeczną świadomość bezdechu; zgadzam się z Tobą, że najlepiej by było każdemu zrobić szpitalną PSG- najlepiej co najmniej dwie noce, bo ta pierwsza zazwyczaj jest niemiarodajna; praktyka jednak jest taka, że badanie takie komercyjnie kosztuje 1300-1800zł, w publicznej służbie zdrowia czeka się 6-12 miesięcy na miejsce w szpitalu

do wspomnianego Watch-PAT też mam zastrzeżenia ale badanie nim