Wpis z mikrobloga

Ile zarabiają Polacy? Średnio 849 Euro co daje 3 641 zł brutto czyli 2 603 zł/msc na rękę.
Zarabiamy mniej niż przeciętny mieszkaniec Grecji, Portugalii, Słowacji, Estonii, czy Malty.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage

O cywilizowanych krajach europy zachodniej nie ma co nawet wspominać.
#polska #zarobki #statystyka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #pieniadze #pytanie #ankieta
januszzbloku - Ile zarabiają Polacy? Średnio 849 Euro co daje 3 641 zł brutto czyli 2...

źródło: comment_m0Q8MxEISnByOpEmilA0WM9sGjcdA2Dv.jpg

Pobierz

Ile zarabiasz miesięcznie na rękę?

  • Powyżej 15 001 zł 7.6% (1532)
  • 10 001 - 15 000 zł 7.9% (1606)
  • 5001 - 10 000 zł 21.9% (4425)
  • 4001 zł - 5000 zł 12.1% (2440)
  • 3001 zł - 4000 zł 18.0% (3637)
  • 2001 zł - 3000 zł 17.6% (3567)
  • 1501 zł - 2000 zł 5.8% (1172)
  • nic 9.2% (1859)

Oddanych głosów: 20238

  • 263
  • Odpowiedz
Mierzone parytetem siły nabywczej już nie wyglada tak zgodnie z twoja linią


@Malygrzesio80: i wygląda całkiem nieźle, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że 30 lat temu byliśmy bot butem ZSRR

zrób podobną ankiete z
  • Odpowiedz
@Rabke: skoro parytet siły nabywczej jest #!$%@? wart to sam sobie odpowiadasz na pytanie ile warte jest bezwzględne uśrednienie zarobków w przeliczeniu na jedną walutę
  • Odpowiedz
Dużo osób wspomina dane GUS, które wg mnie nie są miarodajne już na poziomie surowych danych. Pracuje w systemach ERP i moduł kadrowy jest praktycznie w każdej wdrażanej firmie. Wysyłanie danych przez Panie kadrowe z reguły jest na odpier... głównie wchodzą tam ustawowe składniki jak płaca zasadnicza i premie(gdzie często premie "ruchome" są omijane).
Z tego co wiem, na ten moment jest tylko kara za nie wysłanie zestawienia statystycznego. Nikt nie weryfikuje
  • Odpowiedz
Kiedyś sądziłem, że jak będę te 4k zarabiał (co się dzieje teraz) w kilkusettysięcznym mieście, to bez problemu kupię sobie jakieś mieszkanie.


@FrasierCrane: kiedys to litr 95 kosztowal 2pln i było to tak drogo ze ludzie zakladali lpg zeby bylo taniej. Kiedys to minimum wynosilo 600pln. Kiedys mieszkanie 60m kosztowało w moim miasteczku 80k. I wtedy to 4k na reke to był prawdziwy hajs. To było w okolicy 2003-4 roku...
  • Odpowiedz
Ale #!$%@? ten wykop. Narzekania, że Polacy na samym dnie Europy jeśli chodzi o zarobki, a z sondażu wynika, że niemcy i angole mogą nam buty czyścić.
  • Odpowiedz
Narzuca się kilka wniosków , jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o zarobki krajów z byłego bloku wschodniego. Już prawie dogoniliśmy Grecje i Portugalie ( wg prognoz za 2 lata przeskoczymy Portugalie). W rzeczywistości zarabiamy wiecej niż podaje GUS , bo wiadomo że troche tych pieniedzy przepływa w szarej strefie. Czyli jest w miare ok. Zresztą to fakty znane od last wg dawnych pognoz około 2020 mieliśmy dogonić najbiednie kraje starej UE a
  • Odpowiedz
Czy jest jakieś zestawienie procentowe z jakich zawodów to jest wyliczone?

Jak dla mnie ta cała rozmowa o średnim wynagrodzeniu u Nas i innych krajach jest trochę śmieszna. Ile wśród pobranych próbek jest ludzi na etatach w sklepach, pocztach i pracowników fizycznych, a ile specjalistów w danej branży? Na moje ten wykres pokazuje, że Polacy po prostu są albo zbyt leniwi albo zbyt głupi, by więcej zarabiać.

Pani Krystyna/Pan Krystian od lat
  • Odpowiedz