Wpis z mikrobloga

Ile zarabiają Polacy? Średnio 849 Euro co daje 3 641 zł brutto czyli 2 603 zł/msc na rękę.
Zarabiamy mniej niż przeciętny mieszkaniec Grecji, Portugalii, Słowacji, Estonii, czy Malty.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage

O cywilizowanych krajach europy zachodniej nie ma co nawet wspominać.
#polska #zarobki #statystyka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #pieniadze #pytanie #ankieta
januszzbloku - Ile zarabiają Polacy? Średnio 849 Euro co daje 3 641 zł brutto czyli 2...

źródło: comment_m0Q8MxEISnByOpEmilA0WM9sGjcdA2Dv.jpg

Pobierz

Ile zarabiasz miesięcznie na rękę?

  • Powyżej 15 001 zł 7.6% (1532)
  • 10 001 - 15 000 zł 7.9% (1606)
  • 5001 - 10 000 zł 21.9% (4425)
  • 4001 zł - 5000 zł 12.1% (2440)
  • 3001 zł - 4000 zł 18.0% (3637)
  • 2001 zł - 3000 zł 17.6% (3567)
  • 1501 zł - 2000 zł 5.8% (1172)
  • nic 9.2% (1859)

Oddanych głosów: 20238

  • 263
  • Odpowiedz
@januszzbloku: Ja zarabiam 2k. Nie wiem ile ludzie tu komentujacy maja lat i jakie wyksztalcenie, ale jakos ja rzadko spotykam ludzi zarabiajacych te 15k, czyzby wykop byl zbiorowiskiem mitomanow czy po prostu ponadprzecietnych ludzi?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@januszzbloku: > Ile zarabiają Polacy? Średnio 849 Euro co daje 3 641 zł brutto czyli 2 603 zł/msc na rękę.

No prawda jest jeszcze bardziej gorzka, bo podałeś średnią wyliczaną przez GUS a dotyczy ona tylko zarobków w przedsiębiorstwach które mają ponad 10 pracowników...
"Average paid employment and average gross wages and salaries in enterprise sector in June 2019"

( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Meybah Mam 37 lat. Wsrod znajomych w podobnym wieku nie znam nikogo kto zarabialby 2-3k bo za tyle nie da sie utrzymac rodziny.
Sam pracuje w Warszawie w IT i w tym wieku zarobki powyzej 10k netto to naprawde nic nadzwyczajnego.
  • Odpowiedz
@borjaki: a ja znam wielu ludzi z przedzialu 2-3 k netto niestety, poza programistami świat wygląda inaczej

Mam więcej niż 37 lat tyle że nie jestem programistą, zarabiałem jako laborant, urzędnik, grafika do gier, znam wielu wykształconych co mają 3k właśnie
  • Odpowiedz
@Nacr00xx: Może. Ale w Polsce jest około pół miliona osób, które wg danych GUS wchodzą na drugi próg podatkowym czyli w rzeczywistości jest ich pewnie sporo więcej (ze względu na to jak oni to liczą). Zatem nikt nie musi tu kłamać.
  • Odpowiedz
Żart, nadal tak mamy, takie mieliśmy plany, które nigdy nie wypaliły xD ale znam jedną dziewczynę, która tak zrobiła i źle na tym nie wyszła. Chyba, że masz dzieci to kaplica


@Gewon: Kurde, Mirku, a dałem Ci plusa, że sobie tak fajnie wykombinowaliście, a tu to.... :/
  • Odpowiedz
@januszzbloku a ja z doświadczenia wiem, ze od 5 do 10 tys jest cholernie ciezko sie wspiac, a powiedzialbym, ze większość osob po 30 r zycia która zarabia juz te 5 kola, do konca zycia nie osiągnie pensji 8 kola. nie biore pod uwage inflancji, wzrostu plac itp. itd.
  • Odpowiedz
@vilas: Myślisz, że ktoś Ci będzie płacić więcej bo masz wykształcenie z renomowanej uczelni ?

Publiczny urzędnik to jeden z najprostszych zawodów jakie można wykonywać, jest niski próg wejścia a doświadczenie = zużycie w tym zawodzie.

Płacą Ci tyle na ile jesteś im potrzebny. Trzeba było pójść do prywatnej firmy a nie siedzieć 15 lat w 1 miejscu, taka cena za bezpieczeństwo - brak zysku.
  • Odpowiedz
W parytecie siły nabywczej wyglądamy bardzo dobrze - lepiej od prawie wszystkich krajów regionu i dużej części południa, ale wykopek i tak zawsze będzie jęczał, że jego szklanka jest w połowie pusta.
  • Odpowiedz
Duże widełki zrobiłeś i źle. Inaczej żyje osoba za 5001 netto, a inaczej za 10k netto.


@SiDi: przedziały nie są o tyle duże, co nielogiczne. To już więcej sensu by miało coś takiego:
5k
  • Odpowiedz
@Zaxx: No niestety, pomysł zacny i ma ogromny sens. Pozwala zebrać gotówkę oraz dużo przemyśleć czego się chce. Niestety dwie osoby w przypadku pary muszą potrafić rzucić pracę.
  • Odpowiedz