Wpis z mikrobloga

Od rana mi FB ciśnienie podnosi...
Piękny przykład ludzi którzy domagają się przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej. Pani która sama w wojsku nie była twierdzi, że ludzie bez wojska to niewychowane pierdoły. Starsi faceci, którzy domagają się szacunku dla osób starszych tylko z tego powodu, że są starsi. Do tego w komentarzach ogólne przekonanie, że wojsko może wychować młodych ludzi, bo przecież wcale to nie jest zadanie rodziców...
#wojsko #bekazpodludzi #niewiemjaktootagowac #obowiazkowasluzbawojskowa
wodzik - Od rana mi FB ciśnienie podnosi...
Piękny przykład ludzi którzy domagają si...

źródło: comment_Cjc4zXrSXLXy9V5abkH5y3HLy1b0wNRM.jpg

Pobierz
  • 122
@bajnok8 Jeśli jest ochotnik na żołnierza zawodowego z cywila, to jednym z wymogów przyjęcia jest ukończenie szkolenia podstawowego, które jest m. in. realizowane w ramach służby przygotowawczej. A na nią ludzie mogą się zgłaszać nawet bez dalszego planu wstąpienia w struktury jednostki.
Wojsko uczyło tego, że wszystko rozwiązuje się siłą (nieważne, czy przełożony jest debilem, czy nie), a domaganie się przestrzegania praw, czy procedur, to mrzonka. Nie bez powodu utarł się mit ojca wojskowego ;)
Cóż powiedzieć, dam świadectwo niczym wzorowa słuchaczka radyjka z Torunia.
Otóż mając naście lat chciałem, a raczej nie miałem nic przeciw, by zostać żołnierzem. Połowa lat 90.
Pierwsze odechcenie miałem, gdy załatwiałem pewną sprawę, niezwiązaną z moimi chęciami bycia wojakiem, w sąsiedniej JW.
Szkoda się rozwodzić, takiego obrzydzenia dawno nie czułem, do tej głupoty, chamstwa i bezmyslności.

Drugi raz był 2 lata później, gdy obowiązkowo stawiłem się do WKU, który tylko srednio
@wodzik nie jestem zwolennikiem obowiązkowego odpierdzielenia sluzby wojskowej, ale tak na caly 2020 powinni zrobic musowy pobór. Bol dupy stulejarzy na wypoku i tych "gwiazdeczek YT" bylby przeogromny xD juz widze jak jakies famme mma przenosi sie do JW :D ciekawe ilu kozakom zmieklaby palka ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wodzik:
Fakt: każda osoba popierająca obowiązkową służbę wojskową jest debilem, a kobiety ją popierające, ale tylko żeby była obowiązkowa dla mężczyzn, są debilkami i hipokrytkami.
@wodzik: Powiedz mi, czy brałeś pod uwagę to, że mowa o młodzieży która się źle zachowuje (czyt. patologia)/?!/


@silentguy: a kto będzie stwierdzał kto się "źle zachowuje"? Powstanie jakiś specjalny urząd? Czy może będzie się liczyć ocena z zachowania na koniec liceum? Nie dość, że to już samo w sobie jest głupie, to serio myślisz, że ta patologia w wojsku nauczy się czegoś poza piciem i pomiataniem słabszymi? Serio myślisz,