Wpis z mikrobloga

Od rana mi FB ciśnienie podnosi...
Piękny przykład ludzi którzy domagają się przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej. Pani która sama w wojsku nie była twierdzi, że ludzie bez wojska to niewychowane pierdoły. Starsi faceci, którzy domagają się szacunku dla osób starszych tylko z tego powodu, że są starsi. Do tego w komentarzach ogólne przekonanie, że wojsko może wychować młodych ludzi, bo przecież wcale to nie jest zadanie rodziców...
#wojsko #bekazpodludzi #niewiemjaktootagowac #obowiazkowasluzbawojskowa
wodzik - Od rana mi FB ciśnienie podnosi...
Piękny przykład ludzi którzy domagają si...

źródło: comment_Cjc4zXrSXLXy9V5abkH5y3HLy1b0wNRM.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
@Akamicz stare #!$%@? najlepsze, samych siłą za mordę od pługa wzięli do woja, a teraz się podniecają że byli. I co z tego? Jakby mieli wybór to by nie poszli. Ja byłem dobrowolnie i więcej patoli, głupoty i nieróbstwa nie widziałem nigdzie. Jak dla mnie obecna armia jest do likwidacji bo kasa idzie w błoto.
  • Odpowiedz
@wodzik: A najczęściej o służbie wojskowej wypowiadają się starsze kobiety i karynki. Żadnej z nich to nie dotyczy, ale krzyczą najgłośniej. Mi już to obowiązkowa służba nie grozi, ale mojemu bratu (11 lat młodszy) jeszcze by się załapał i w życiu nie chciałbym, żeby trafił na rok do wojska, bo jacyś politycy za komuną tęsknią
  • Odpowiedz
@wodzik: wtedy kiedy sw była obowiązkowa to była to jedna wielka patola i nic więcej. Poborowi, którzy byli jako tako wychowani byli mieszani z patolami. A jak wiadomo - z patola nie zrobisz człowieka, ale na odwrót jak najbardziej. Do tego darcie ryjów i nikomu niepotrzebne rozkazy robienia pompek i szorowania korytarzy wydawane przez dowódczy beton, który (podejrzewam, że w niejednej jednostce) został do tej pory. Wojsko polskie - taki
  • Odpowiedz
@gdziemojimbuspiatka: a jesteś sobie wyobrazić, że nie każdy musi chcieć iść na studia, tylko po to, żeby go na rok gdzieś nie zgarnęli. Trochę jakby tłumaczyć, że nie jesteś niewolnikiem, bo przecież jak nie chcesz dostać batem, to wystarczy, że posprzątasz komuś dom...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gdziemojimbuspiatka: nie no, teraz nie. Odnosiłem się do pomysłu przywrócenia obowiązkowej służby. Z drugiej strony jeśli ktoś po zawodówce czy technikum już jest zadowolony ze swojego wykształcenia i miejsca pracy to nie widzę sensu wysyłania go na przymusowe roboty i niszczenia mu możliwości rozwoju w kierunku który sobie obrał
  • Odpowiedz
@wodzik: Prawda jest taka, że chętnych jest dużo, często jedyna szansa dla osób ze wsi, gdzie w promieniu 30km jest tylko jednostka wojskowa, dla osoby ze wsi trójka z przodu na wypłacie, to są już jakieś pieniądze. Pełno ludzi bez pomysłu na siebie pcha się też do zawodowej. Nie będzie powrotu obowiązkowej, na pewno nie będzie już to trwało rok, skoro to samo można zrobić teraz w 3 miesiące, już
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wielki_fan21: jakby całe twoje życie nie było niewolnictwem xD Szkoła, Praca? Musisz to robić żeby przeżyć i p ile nie jesteś bogatym prezesem to musisz na kogoś #!$%@?ć żeby na kredyt za dom było. Akurat moi znajomi są w miarę w porządku chociaż wielu rzeczywiście nie potrafi sobie wyprasować rzeczy itp. za to znam takich małolatów którzy są już całkiem jebnieci i im brakuje jakiegoś #!$%@?ęcie z zewnątrz. Według mnie
  • Odpowiedz
@wielki_fan21: na pewno ktos chetnie to wykorzysta
@MaoPL: wojsko w ostatnich latach swojego istnienia uczyło co najwyżej picia wódy. Na pewno człowiek który nie radzi sobie w życiu teraz - powinien być zgnojony w wojsku. Oooo to to czego młodzież potrzebuje - pokazania im że są nikim, można ich zamknąć gdzieś na kilka miesięcy i robić kompletnie idiotyczne rzeczy, bo można
  • Odpowiedz