Wpis z mikrobloga

Od rana mi FB ciśnienie podnosi...
Piękny przykład ludzi którzy domagają się przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej. Pani która sama w wojsku nie była twierdzi, że ludzie bez wojska to niewychowane pierdoły. Starsi faceci, którzy domagają się szacunku dla osób starszych tylko z tego powodu, że są starsi. Do tego w komentarzach ogólne przekonanie, że wojsko może wychować młodych ludzi, bo przecież wcale to nie jest zadanie rodziców...
#wojsko #bekazpodludzi #niewiemjaktootagowac #obowiazkowasluzbawojskowa
wodzik - Od rana mi FB ciśnienie podnosi...
Piękny przykład ludzi którzy domagają si...

źródło: comment_Cjc4zXrSXLXy9V5abkH5y3HLy1b0wNRM.jpg

Pobierz
  • 122
@wodzik: jest w społeczeństwie pewien problem, który duża część Polaków (m.in. takie osoby jak te które się wypowiadały na fb w komentarzach) chciałaby naprawić obowiązkową służbą wojskową. IMO w pewnym stopniu na pewno by zadziałało, ale tak jak wiele osób zauważyło, nie jest to rozwiązanie idealne. Osobiście szukałbym źródła problemu gdzie indziej.
@wodzik: Wśród argumentów podnoszonych przez ,,zwolenników" prawie nigdy nie pojawia się ,,wyszkolenie rezerw dla potrzeb armii". Tylko kwestie ,,kultury i szacunku do starszych". Wojsko nie jest od nauki wychowania i kultury osobistej tylko rodzice, wspierani przez pozostałą rodzinę, szkołę, organizacje młodzieżowe- kluby sportowe, harcerstwo.

Jestem natomiast zwolennikiem służby ochotniczej i nie tylko w ramach OT i Legii Akademickiej, ale należałoby szkolić ochotników bezpośrednio dla jednostek zmech., panc., art., plot., sap., logistyki
Wojsko 'w starym wydaniu' wydaje mi się #!$%@? pomysłem, ale uważam, że każdy powinien jakieś podstawowe szkolenie przejść. Żeby wiedzieć jak działa broń, jak to 'łatwo' jest trafić do celu, ogarnięcie mapy, współpracy w grupie itp.
Kwestie szacunku i wychowania młodych uważam za grube #!$%@?, chociaż 'nauka dyscypliny' podobałaby mi się, gdyby była przeprowadzona rozsądnie i z głową, a nie na zasadzie: #!$%@? się o wszystko i do wszystkich. Oczywiście to się