Wpis z mikrobloga

Czemu #poznan ma tak słaby PR? Wiele osób mówi, że to szare, nieciekawe miasto, brzydsze od Wrocławia, Krakowa czy Gdańska. Byłem u Was zaledwie 2 razy, ale robiąc liste plusów i minusów miast, w których potencjalnie kiedyś zamieszkam Poznań wychodzi najlepiej. Miasto jest kompaktowe, dobrze skomunikowane, nie trzeba płacić 10K/m2 za mieszkanie w "dobrej lokalizacji". Piękne, odrestaurowane XIX wieczne kamienice, duża ilość mniejszych lub większych parków, jeziora, infrastruktura, najmniejsze bezrobocie. Do tego dobre połączenie z praktycznie każdym miastem w Polsce i z Berlinem przez co łatwo o fajne wypady na weekend. Zastanawia mnie czemu konkursy typu stolica kultury czy best destination wygrywa zaniedbany Wrocław gdzie podróż tramwajem to ryzykowanie życiem.
#polska #podroze
  • 19
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@friendly_rateI:

Społeczność #wroclaw działa jak sekta. Ktoś napisze "burza" i leci w gorące. Sami szkalują na potęge swoje miasto ale jak ktoś z zewnątrz to zrobi to nagle Wrocław jest pod każdym względem najlwpszym miastem w Polsce. W dodatku tam bardzo dużo użytkowników Wykopu mieszka co widać po liczbie obserwujących tag #wroclaw
Generalnie z tym które miasto lepsze zawsze jest gównoburza, rozumowanie jest proste szkalujesz moje
  • Odpowiedz
nie trzeba płacić 10K/m2 za mieszkanie w "dobrej lokalizacji"

Coooo? XD
Ceny za nowe gołe mieszkania w dobrych lokalizacjach to 8-9 tys. Nie wiem czy z wykończeniem się w tych 10 zmieścisz.
Wiadomo, że są miejsca gdzie deweloperkę kupisz za 5500/6000, ale tego dobrą lokalizacją już bym nie nazwał.
  • Odpowiedz
@friendly_rateI Potwierdzam. Moim zdaniem IDEALNE miasto do życia w tym polskim grajdole. W sumie to cieszy mnie, że nie jest to turystyczny gigant. Jest to też w sumie zabawne bo to miasto aż kipi polską historią, początkami państwowości a jakoś mało się o tym mówi. Jakby każdy bał się wstać i powiedzieć "Hej! Zabytkowy obszar Poznania jest większy od Krakowskiego, i ma bardziej okazałe kamienice!"
  • Odpowiedz
@CzasNaPoznan ja tak miałem do czasu gdy zamieszkałem w Gdn. Wtedy to zorientowałem się, że Poznań na tle Polski wypada BARDZO DOBRZE. Dlatego po 3 latach wróciłem i nie zamierzam ponownie migrować :)
  • Odpowiedz
@friendly_rateI: Bo to miasto osiedli. Tragedia. Gdzie nie pojedziesz, jedno wielkie blokowisko. Dodajmy do tego jedno główne centrum (które imho jest typowo typowe, czyli rynek i troche quasi-starego miasta) + co chwila galerie i robi się smutno. Nie ma w ogóle startu do 3miasta, gdzie każde miasto ma swój odrebny charakter, jest zbudowane wzdłuż wybrzeża (więc ewentualne blokowiska na południu nie kłują w oczy) i jest o wiele więcej atrakcji,
  • Odpowiedz
  • 0
@friendly_rateI mi się się jeździ samochodem po Poznaniu. Tak to raczej nie mam mu nic do zarzucenia.

Na pewno fajniej wygląda niż Kraków (oprócz Wawelu). We Wrocławiu byłem dawno więc malo pamiętam ze zwiedzania.

Ja na tą chwilę wylądowałem w Łodzi. Wychodzi najtaniej by mieszkać, roboty kupę, dużo zieleni i to jest dopiero dobre miejsce by jechać w każdą stronę (oprócz Rzeszowa) ;)
  • Odpowiedz
@Hawthorne widać, że Poznań znasz z opowiadań i to nie miejscowych xD Gdańska starówka mogłaby być nazywana Nowówką. Wybudowana od zera po II wojnie, w innym kształcie jak to wyglądało przed wojną... trąci to strasznym kiczem. Do tego reszta dzielnic zaniedbana, że aż przykro. Wyremontowano jedną ulicę Wajdeloty i podnieta jakby pół miasta przeszło generalny remont. Te kamienice na Wajdeloty też wyglądają strasznie biednie w porównaniu do secesji poznańskiej czy wrocławskiej.
  • Odpowiedz
Przyjechałem do Poznania niecałe 5 lat temu za praca i nie zamienilbym go za żadne inne.
Ma wszystkie cechy dużych aglomeracji, a przy tym multum tzw. klinow zieleni, korki do wytrzymania, komunikacja daje radę, co chwilę się coś dzieje w mieście, jeziora jak malta, rusałka, strzeszynek.
Z praca też jest bardzo dobrze. Szkół i uczelni również nie brak.
Świetne miasto do życia :)
  • Odpowiedz