Wpis z mikrobloga

@FilozofujacyTopor
@LajfIsBjutiful był kiedyś wykop o introwertyzmie. Okazało się, że introwertycy mają jakieś #!$%@? określenie na ekstrawertyków (coś na poziomie "pedryla" czy "heteryka") ogólnie to są superinteligentni i ma się rozumieć nie odzywają się, bo tak dalece przerastają intelektualnie resztę.
Po lekturze takich komentarzy stwierdziłem, że nawet jeśli jestem introwertykiem, to nigdy się do tego nie przyznam, żeby mnie za wykopowego #!$%@? z piwnicy z kompleksem wyższości nie wzięli. ¯_(ツ)_/¯
@Pantokrator: No właśnie często ludzie mylą poczucie własnej wyższości i gardzenie resztą społeczeństwa z introwertyzmem. Also introwertycy potrafią być głośni i rozmowni w grupie dobrze sobie znanych osób, więc ocenianie na zasadzie o ten koleś nie jest introwertykiem, bo ostatnio szalał na imprezie jest błędne. No i dodatkowo czysty introwertyzm, jak i czysty ekstrawertyzm nie istnieje. Największy introwertyk czasem potrzebuje z kimś pogadać i największy ekstrawertyk potrzebuje czasem pobyć samemu.

@
@LajfIsBjutiful: Mam wrażenie, że sporo ludzi źle się identyfikuje z introwertyzmem/ekstrawertyzmem, brakuje w tej ocenie drugiej osi: społeczności/aspołeczności.
Podział na:
1.) Aspołecznego introwertyka.
2.) Społecznego introwertyka.
3.) Aspołecznego ekstrawertyka.
4.) Społecznego ekstrawertyka.

Moim zdaniem dużo lepiej opasuje faktyczny obraz sytuacji, a w praktyce punkty 2 i 3 często się błędnie identyfikują.
@Bochun: Ktoś, kto z jednej strony potrafi siedzieć 2 tygodnie w piwnicy bez kontaktu z ludźmi, a z drugiej bez żadnego problemu odnajdzie się na imprezie rzucony w grupę obcych ludzi.
Bardzo dużo osób ma złe pojęcie na temat kto to introwertyk. Dzieli się on na melancholika i flegmatyka. Melancholik to ten który nie lubi towarzystwa, jest apatyczny sztywny itd. A flegmatyk po prostu jest poważniejszy, czasem bierny zrównoważony.

Ale ja ogólnie nie lubię ograniczać się takimi schematami. W jeden dzień jestem flegmatykiem, w inny sangwinikiem. Więc to nie jest tak że jest 1 typ osobowości

@LajfIsBjutiful można być introwerykiem i jednocześnie chodzić