Wpis z mikrobloga

@mateusz-bogacki:

"Aby uzupełnić straty energetyczne, zalecamy spożywanie 1 żelu energetycznego co 45 - 60 minut podczas wysiłku (celem jest dostarczenie 60 g węglowodanów na godzinę przy wysiłku powyżej 3 godzin).

Zalecamy spożywanie tych żeli po 3 godzinach wysiłku. Na początku należy konsumować żele SD.

Aby lepiej przyswoić żel, po każdym spożyciu należy go popić kilkoma łykami wody."
  • Odpowiedz
@mmichal: no właśnie ,a wg. producenta, to tylko 88 kcali, normalnie na rowerze dużo więcej musze jeść, żeby coś siły mieć na pedalowanie, dlatego pytam, czy na takich żelach da się objechać, dla porównania batonik musli z decathlona ma tyle samo KCAL, a kosztuje poniżej 1zł/ szt
  • Odpowiedz
@arbuzo: @123meries123: ostatnio miałem w górach, faktycznie fajnie te batoniki zapychają. A jak mam nie po drodze do Biedry to jadam takie batoniki musli od Nestle - są względnie smaczne (a nie mam apetytu na rowerze zazwyczaj więc plus), nie kleją się/nie mają czekolady, 130kcal ma jeden i są śmiesznie tanie (1,29 albo coś takiego). Tylko ja nie patrzę na jakieś mikroelementy itd., tylko potrzebuję tak z 500kcal
  • Odpowiedz