Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebuję porady co kupić. #xiaomi Mi 9, czy #oneplus 7?

Przyzwyczajony jestem do Oneplusa (do tej pory miałem OPO i OP3T), którego bardzo cenię za nakładkę (sztos) i podejście do klienta jeśli chodzi o aktualizacje - 3T ma dostać najnowszego andka.. Minusem jest to, że będę musiał go kupić na jakimś bangood, czy innym gearbeście, a to się wiąże z dużą zabawą jeśli chodzi o gwarancję :/

Do Xiaomi nie mam większych uprzedzeń (ale nigdy telefonu od nich nie miałem), Mi 9 mi się naprawdę podoba i w sumie mógłbym zaryzykować i zobaczyć, czy rzeczywiście #xiaomilepsze. Aczkolwiek nie wiem, czy przyzwyczaję się do MIUI, który ma podobno tylu zwolenników co przeciwników.... Do tego nie bardzo wiem, jak sprawa z aktualizacjami wygląda, jak długo producent wspiera telefony.
A i coś czytałem, że wyświetlają reklamy w niektórych swoich programach? wtf?

Dodam, że nie zależy mi na ładowaniu bezprzewodowym, więc ten argument po stronie Mi 9 jest mało istotny.
Jeśli ma to znaczenie to nie bawię się też w rootowanie telefonu.

Doradźcie co wziąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Budżet - nie więcej niż 2000 zł. Wiadomo, że im mniej tym lepiej.

#kiciochpyta #android #smartfon
  • 41
@rybak_fischermann: no właśnie, ta gwarancja przemawia za mi 9...
A wiesz jak ze wsparciem od Xiaomi? przez jaki czas aktualizują telefon? Podobno jakiś cyrk był z Mi 9, bo dopiero niedawno wysłali poprawi zabezpieczeń, poprzednie były chyba z kwietnia...
nie wiem, czy przyzwyczaję się do MIUI


@bartol_wwa: problem z MIUI jest taki, że na pierwszy rzut oka jest fajny, nowoczesny, "aplowski" i chce się migrować z "nudnego" czystego androida. Tyle, że im głębiej w las tym więcej śmieci - aplikacje domagają się udostępniania Twoich danych (pamiętam, że w 9 aplikacja czyszcząca nie ruszyła jak nie zgodziłeś się na ToS obejmujące wysyłanie na serwer nazw Twoich plików), zakładania kont (apliikacja do
@Jordas: @misiek735: @aegypius: no to przeważacie szalę na stronę OP... A orientujecie się, jak to z gwarancją wygląda na tych chińskich stronach? Bezproblemowa? Rozumiem, że jak coś się spierdzieli to na swój koszt muszę telefon wysłać do majfrendów? I wraca do mnie łącznie po paru tygodniach?

@rybak_fischermann: No proszę Cię, nawet bym się nie zastanawiał wtedy :)
Ale OP dosyć długo trzymają cenę, a potrzebuję w miarę szybko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartol_wwa: z doświadczenia wiem że jak coś się #!$%@? to jest to z własnej winy. Nigdy nie zdarzyło mi się że zakupiony telefon z Chin dotarł częściowo uszkodzony bądź z jakąś wadą.

Kupujesz poprzez paypala i masz 6 mscy gwarancji. Jak w ciągu 6 mscy nic samo z siebie się nie zepsuje to na pewno nigdy już się nie spierdzieli
@misiek735: też mam od dłuższego czasu różne xiaomi i też stoję przed tym samym dylematem. Myślałem zamiast Mi9 nad mi9t pro, bo dioda i audio Jack, ale za op7 też dużo plusów przemawia. Gdyby był tańszy z oficjalnej dystrybucji/Amazon to bym brał od ręki, a z banggood tanio, bo 459$, ale w razie czego trzeba odsyłać.
@bartol_wwa: to daj znać jak się sprawuje, bo ja jeszcze chwilę poczekam
@bartol_wwa: Można tak wymieniać a więc:

Przewaga OP6T nad Mi9 - Piszę o 6T bo taki posiadałem przed MI9 i jest to zeszłoroczny model 2018

* Szybszy system - OP6T na Snapie 845 jest bardziej responsywny niż MI9 na 855
* Dużo lepsza nakładka niż MIUI - Np. w MI9 mam ciągle wyświetlane info że np. Messanger jest nad innymi appkami itp.
* Normalne ikony powiadomień - W MI9 nie są
@bartol_wwa: napisałem długiego posta ale skasowałem, bo szkoda strzępić klawiatury. Powiem krótko i dosadnie: jak chcesz dać się ruchać jak użytkownicy japka, to bierz oneplusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Telefony przepłacone, może ciut lepsze niż Mi (jak będziesz porównywał pod mikroskopem żeby zobaczyć różnice) ale cena tego nie odzwierciedla.
@FLAC: No ale dlaczego dać się ruchać? nigdy nie miałem xiaomi, więc z chęcią posłucham jakiś konstruktywnych komentarzy :D

Nakładka jest na pewno gorsza.
Jak ze wsparciem producenta? Jak częste są aktualizacje systemu i zabezpieczeń? Jak długo potem xiaomi aktualizuje swoje telefony? OP3T miał premierę 3 lata temu, a dostał najnowszą wersję Androida.
A co z powiadomieniami? Czcionka przy czarnym motywie, podobno nie wszystko czytelne jest. Reklamy w aplikacjach?
Aa i