Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebuję porady co kupić. #xiaomi Mi 9, czy #oneplus 7?

Przyzwyczajony jestem do Oneplusa (do tej pory miałem OPO i OP3T), którego bardzo cenię za nakładkę (sztos) i podejście do klienta jeśli chodzi o aktualizacje - 3T ma dostać najnowszego andka.. Minusem jest to, że będę musiał go kupić na jakimś bangood, czy innym gearbeście, a to się wiąże z dużą zabawą jeśli chodzi o gwarancję :/

Do Xiaomi nie mam większych uprzedzeń (ale nigdy telefonu od nich nie miałem), Mi 9 mi się naprawdę podoba i w sumie mógłbym zaryzykować i zobaczyć, czy rzeczywiście #xiaomilepsze. Aczkolwiek nie wiem, czy przyzwyczaję się do MIUI, który ma podobno tylu zwolenników co przeciwników.... Do tego nie bardzo wiem, jak sprawa z aktualizacjami wygląda, jak długo producent wspiera telefony.
A i coś czytałem, że wyświetlają reklamy w niektórych swoich programach? wtf?

Dodam, że nie zależy mi na ładowaniu bezprzewodowym, więc ten argument po stronie Mi 9 jest mało istotny.
Jeśli ma to znaczenie to nie bawię się też w rootowanie telefonu.

Doradźcie co wziąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Budżet - nie więcej niż 2000 zł. Wiadomo, że im mniej tym lepiej.

#kiciochpyta #android #smartfon
  • 41
  • Odpowiedz
Nakładka jest na pewno gorsza.


@bartol_wwa: kwestia subiektywna. Oneplus z nakładką która nic nie potrafi nie nagra ci rozmów bo Google zablokowało. MIUI robi to bez problemu z poziomu systemu, bez klikania i instalacji czegokolwiek.

Jak ze wsparciem producenta? Jak częste są aktualizacje systemu i
  • Odpowiedz
@FLAC: o, i taką odpowiedź szanuję :D

Kurde, cały czas się zastanawiam....
Nie zgodzę się, że przy wyborze OP będę ruchany, jak przy Iphonie, na pewno nie przy OP7, bo stosunek ceny do jakości jest jeszcze akceptowalny.

No nic, jeszcze przez parę dni będę zbierał info i może pod koniec tygodnia już
  • Odpowiedz
@bartol_wwa: ja się nad 1+ zastanawiałem przy kupnie Mi 8. Ale u mnie cebula przeważyła i to że sporo ludzi przesiadłem na xiaomi i póki co jak zmieniają stare xiaomi to na nowe xiaomi.

OP ma sens (może moje stwierdzeni o ruchaniu frajerów było trochę przegięte :P) jak chcesz wydać kasę na coś co nie koniecznie jest jej warte. Po prostu 1+ jest znacznie mniej ekonomiczny choć daje poczucie "premium"
  • Odpowiedz
@FLAC: jak bym potrzebował poczucia VIP i telefonu "markowego" to bym wziął Samsunga :P

Po prostu ponad cebulę przebija się u mnie przyzwyczajenie, bo poprzednimi OP byłem niemalże zachwycony, a teraz będę musiał ryzykować, bo MIUI może mi nie podejść.
  • Odpowiedz
@bartol_wwa: gdybyś miał jakiś nowszy model, 6, 6T to może i sam bym popierał pomysł przejście na OP nowe, tak jak ja zmieniam xiaomi->xiaomi, ale przy tak starym modelu to każdy flagowiec będzie w zasadzie lepszy we wszystkim, może poza jakimiś całkowicie chińskimi, niszowymi markami niedostępnymi oficjalnie u nas.

Ja widzę jeden sens dopłacenia do O+7 - jeśli chcesz bardzo dobry aparat. Mi9 przez brak OIS może odstawać nocą, więc
  • Odpowiedz
O właśnie - mam ten sam dylemat i dodatkowe pytanie - skąd najlepiej zamówić OP7? Tak, żeby było jak najtaniej, gwarancja to sprawa drugorzędna.
  • Odpowiedz
"kwestia subiektywna. Oneplus z nakładką która nic nie potrafi nie nagra ci rozmów bo Google zablokowało. MIUI robi to bez problemu z poziomu systemu, bez klikania i instalacji czegokolwiek."


Nagra nagra.. Opcja została ukryta ale jest. Wystarczy ją po prostu uaktywnić aplikacją jOnePlus Tools.

@FLAC
  • Odpowiedz
@PoProstuOn: brałeś pod uwagę OP7? Czy od razu się zdecydowałeś na Pro? Dzisiaj była wrzuta, że na banggood można już Pro wyrwać za 2500 zł. To dalej ok 600 zł ponad mój budżet, a nie chcę czekać pół roku, aż zejdzie poniżej 2k...
  • Odpowiedz
@bartol_wwa od razu Pro. Siódemki moim zdaniem nie warto brać. Widać, że dla producenta wariant Pro jest bardziej priorytetowy, takie można mieć odczucia, patrząc na wsparcie modelu.

Oczywiście zwykła 7 nie jest złym urządzeniem, ale nie jest to pełen flagowiec OnePlusa, bo nim jest Pro
  • Odpowiedz
@bartol_wwa jeśli notch ci nie przeszkadza (mi przeszkadzał), jeśli 60Hz odświeżanie obrazu nie robi ci różnicy (mi pewnie nie robiłoby gdybym nie spróbował 90Hz z Pro, więc teraz już nie ma dla mnie powrotu) mniej urodziwy wygląd samego urządzenia, to bierz zwykłą siódemkę.
  • Odpowiedz
@PoProstuOn: notch nie przeszkadza, szczególnie że przesiadam się z 3T (właściwie z OP1, bo w 3T rozbiłem ekran 2 miesiące temu) więc to i tak przeskok jakościowy. Wygląd rzeczywiście jest na korzyść Pro. No ale niestety, budżetu nie przeskoczę...
  • Odpowiedz
@bartol_wwa: jakbyś się zdecydował na oneplusa 7 i brał przez gearbest to daj znać, właśnie się zastanawiam czy nie kupić a jestem kompletnie zielony jak robić takie zakupy i jak to z gwarancjami itd. A na gearbest 8 ramu i 256 pamięci za 1805 zł
  • Odpowiedz