Wpis z mikrobloga

@damian44__: Pewnie tak, bo przecież nie dasz im dostępu do interfejsu online - a przynajmniej ja bym nigdy nikomu tego nie dał.
Ale masz tam z tego co pamiętam generowanie całej KPiR, gdzie wszystko można sobie wydrukować.
  • Odpowiedz
@damian44__: tak, jak ze wszystkim trzymanym online i na lokalnym dysku - zawsze rób backup, czy to w chmurze, czy na jakimś nośniku leżącym w szufladzie z czipsami i batonami. Ja robię backup przy każdym comiesięcznym porządkowaniu spraw firmowych.
  • Odpowiedz
@damian44__: A bałeś się kiedyś o backupy banku albo ZUSu? Oni biorą to na siebie, jak infakt, nie martwiłbym się tym :) Też korzystam z ich usług.

Możesz co najwyżej raz do roku w styczniu wydrukować sobie papiery za zakończony rok podatkowy, żeby mieć kopię tradycyjną.
  • Odpowiedz
I myślę, że dane są bezpieczne na tyle, że bez moich własnych kopii zapasowych się obejdzie.


@damian44__: Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych co robią backupy i na tych co będą je robili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian44__: Wydaje mi się, że prowadzenie księgowości w formie elektronicznej nie zwalnia z obowiązku przechowywania dokumentów również w formie papierowej.
  • Odpowiedz
@damian44__: jeżeli prowadzisz firmę w Polsce, a nie w bardziej cywilizowanym kraju, to serio myślisz, że US będzie interesowało tłumaczenie typu, że nie zrobiłeś, bo było zbyt uciążliwe, albo że jakaś firma zapewniała Cię, że czegoś robić nie musisz? Jeżeli masz obowiązek przechowywania określonych dokumentów firmowych, a masz, to rób backup. To jest naprawdę mniejszy wysiłek, niż zabawa ze skarbówką, gdy nagle znikną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian44__: może i infakt zapewnia bezpieczeństwo ale obowiązek spoczywa na tobie. US nie będzie obchodziło że Infakt cię zapewnił bo to Twój obowiązek dlatego zalecam we własnym zakresie robił backup.
  • Odpowiedz
@damian44__: niektóre urzędy są ogarnięte i wystarczy, że im prześlesz potrzebne rzeczy mailowo lub na płycie. Zależy też ile masz dokumentów, czy będą chcieli siedzie u ciebie czy u siebie
  • Odpowiedz
@damian44__: Zależy jakiego "rodzaju" jest to kontrola. W większości przypadków proszą o przesłanie mailem 10-15 faktur o największych kwotach za badany okres.

Jeśli chodzi o przetrzymywanie dokumentów- bezpieczniej robić sobie backup albo jeśli masz niewiele faktur- po prostu mieć fizyczną wersję.
  • Odpowiedz