Wpis z mikrobloga

@Poldek0000: a ja się nie zgadzam z tym co piszesz. Dlaczego ma sens? Nie korzystam z opieki zdrowotnej bo mam prywatnego lekarza. Nie mam dzieci wiec szkoły, przedszkola tez nie korzystam. Podatek drogowy płace w paliwie. Powiedz mi dlaczego sądzisz ze to uczciwe ze państwo chce mnie okraść z moich pieniędzy? Bo ktoś inny ma mniej?
@Shmit z tym lekarzem to nie bardzo. Skladamy się wszyscy na to że ktoś ma drogą operację, albo że masz karetki 24h pod telefonem.
Chciałbyś sam za to płacić? Luxmed za 500zl miesięcznie Ci tego nie pokryje ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeśli byś chciał to utrzymać z liniowego podatku t (np 45% ) to biedni nie mieli by z czego żyć. Bogaty odda 32% ale wciąż mu zostanie
@Shmit jedź do małych wiosek w całej Polsce, gdzie częste jest kupowanie jedzenia na zeszyt w lokalnym spożywczaku i powiedz

HEJ LUDZIE, CZEMU JESTEŚCIE BIEDNI? PRZECIEŻ NIKT WAM NIE ZABRANIA ZARABIAĆ WIĘCEJ.

A to niby czemu?

Temu, że podatki powinny być sprawiedliwe. Obecnie ludzie zarabiający najniższą, procentowo płacą najwyższe podatki. Jak urodzisz się na wypiździewie dolnym, albo w rodzinie alkoholików to choćbyś był ogarnięty to się zesrasz. Bo albo nikt w okolicy
@Poldek0000

XDDDD

Dopóki nie zarabiasz 7500 brutto miesięcznie to drugi próg Cię nie dotyczy, właściwie żebyś go jakoś specjalnie odczuł w skali roku to byś musiał zarabiać z 10 koła
Jak zarabiasz takie miliony że Cię boli drugi próg to załóż sobie guwnodziałalność i rozliczaj się liniowo, el0

Aha i pamiętaj żeby nie korzystać już więcej z dróg, oświaty, szpitali, komunikacji itp. skoro nie chcesz być okradany.
@Shmit: no nie bardzo. Jak jesteś odpowiedzialny za siebie to wyjazd na bezludną wyspę. Na kraj skład się społeczeństwo - lepsze gorsze, ale to ludzie wspólnie budują dobrobyt. Korzystasz z infrastruktury itd. Osobiście jestem za wolną gospodarka ale dopóki nie przyszloby Ci zapłacić za leczenie raka tak jak w USA to ¯\_(ツ)_/¯
@Poldek0000: Pisałem już analogiczny komentarz pod jakimś znaleziskiem w tej kwestii. Jeśli pensja minimalna będzie rosła w tym samym tempie co przez ostatnie 10 lat to za następne 10 lat będzie wynosiła połowę tego co potrzeba żeby wpaść w 2 próg.

Dla rządu podnoszenie płacy minimalnej i zamrozenie progów to najprostsza metoda na większe wpływy do budżetu.
@Poldek0000: Ryczałt/liniowy i problem z głowy. Co nie zmienia faktu, że klasa średnia jest ruchana w dupę bez masła, ale raczej wolałbym większą kwotę wolną od podatku zamiast zmniejszenia progu. Wiadomo, że najlepiej obie te rzeczy, ale bądźmy realistami.