Wpis z mikrobloga

218


@Poldek0000: Te dwie kolumny nie mają ze sobą wiele wspólnego. Nie przekroczysz progu podatkowego zarabiająć najniższą krajową.To że jest wiecej osób które zarabiają więcej przez zwiększenie minimalnej krajowej, nie oznacza że te osóby wskoczą w drugi próg podatkowy. Podnoszenie minimalnej płacy paradoksalnie jest dobre w aktualnych warunkach ekonomicznych. Dzieki temu zmniejsza się różnica w średnich zarobkach w Europie.
  • Odpowiedz
@vasco_da_gama ale pracujac w korpo w IT w Warszawie na stanowisku seniora i majac premie roczna wyplacana ze styczniowa pensja to w 32% wpadasz najpozniej w marcu a niektorzy od razu po wyplacie tej premii, takze trzymanie progu od 12lat na poziomie 85k to jest #!$%@? skandal. Jakies ludzkie minimum to powino byc 250k brutto a dla rozliczajacych sie razem 500k brutto.
  • Odpowiedz
@amazing-detective-slash-genius ale podatek liniowy jest bardzo sprawiedliwy zarabiasz 10k to przy stawce 19% placisz 1900, biedny zrbijcy 2k placi niecale 400zl, czyli odprowadza do budzetu 5X mniej. Z jakiek racji gosc ktory zarabia 10k ma byc karany za swoja wiedze i zardnosc wyzszymi podatkami?
  • Odpowiedz
@Poldek0000: miałem podobną refleksję - i też myślę że wysyp IT #15k na B2B by nie istniał gdyby te progi były waloryzowane (a sam do tej grupy należę). Choć i tak jestem za tym, żeby istniało dużo więcej progów niż 2, np. 6 czy 10 - same dwa progi są całkowicie odrealnione. Progresywna skala jest bardzo fair, bo czym innym jest różnica 1000zł w zarobkach dla osoby która
  • Odpowiedz