Wpis z mikrobloga

@Poldek0000 ja jestem zdania że państwo które posluguj3 się instrumentem płacy minimalnej powinno mieć kwotę wolną od podatku 12x kwota minimalna czyli ok 20k cbl w przypadku kraju kwitnącej lipy
  • Odpowiedz
@asurbanipal_: Ja nie wiem czy jestem w klasie średniej czy w robotniczej bo mnie tak ruchają na podatkach, że dostaje tyle co klasa średnia a czuje się jakbym układał towar w magazynie na pólkach za najniższą krajową.
  • Odpowiedz
@pan_kaczka Nie płaci liniowego podatku, płaci na zasadach ogólnych. Nie ma czegoś takiego jak podatki drogowe.
Panstwo to jest firma, biznes. Tak jak w danej firmie masz takie i takie warunki zatrudnienia, dbanie (lub nie) o pracownika itp. Tak w każdym kraju masz daną politykę podatkową.
Nie pasuje? Granice otwarte. Narzekanie na system podatkowy to identyczna januszerka jak plakanie że szef płaci mało i ubliza a pracownie u niego dalej bo
  • Odpowiedz
@Poldek0000: ja mam to tak rozwiązane że umowa o pracę, a powyżej progu to umowa o dzieło z innej firmy + karta służbowa + samochód i paliwo i jakoś się żyje, jak pracodawcy zależy na pracowniku to coś wykombinuje żeby nie był stratny.
  • Odpowiedz
ale pracujac w korpo w IT w Warszawie na stanowisku seniora i majac premie roczna wyplacana ze styczniowa pensja to w 32% wpadasz najpozniej w marcu a niektorzy od razu po wyplacie tej premii, takze trzymanie progu od 12lat na poziomie 85k to jest #!$%@? skandal.


@borjaki: skąd pomysł że ludzie pracujący w korpo w IT w Warszawie na stanowisku seniora mają nie wpadać w wysokie progi podatkowe? Jak nie
  • Odpowiedz
taka mała dygresja. Sprawdź kim jest adwokat diabła, bo używasz tego zwrotu źle.


@biesy: ?

Czyli: ktoś, kto broniąc sprawy niesłusznej lub atakując słuszną, przyczynia się do lepszej orientacji w dyskutowanych kwestiach; dawniej też po prostu: obrońca złej
  • Odpowiedz
@vasco_da_gama ale czemu zakladasz ze ktokolwiek ma placic wyzsza stawke podatku i ze to jest dobre. Przeciez bedac na podatku liniowym i dobrze zarabiajac i tak wplacasz do budzetu kilka razy wiecej niz ta wymieniona przez Ciebie dziewczyna ze Starbucksa.
Z jakiej racji ktos kto sie dobrze wyedukowal, jest zaradny i ciezko pracuje ma byc karany wyzsza stawka podatku. Wg konstytucji wszyscy ludzie sa rowni takze dlatego wszyscy powinni byc na
  • Odpowiedz
A jak z innymi podatkami? Za igloo też trzeba płacić?


@januzi: nie jest tak źle ale mogłoby być lepiej:

- paliwo relatywnie tanie ($1.20 czyli 3.50 zł za litr)
- sale tax spory (13%) ale jako Europejczyk przyzwyczajony do 20+% VAT
  • Odpowiedz
@Koliat tylko podatek liniowy. Tworzenie progow i ulg poteguje tylko biurokracje ktora musisz oplacac wlasnie z podatkow.
Wedlug konsytyucji wszyscy ludzie sa rowni wiec powinni byc rowniez opoodatkowani ta sama stawka. A przeciez i tak zarabiajac 15k oddasz duzo wiecej w podatkach niz ktos zarabiajacy minimalna.
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: dzbanie nie jestem ani głupi ani biedny ale #!$%@? mnie to ze muszę płacić wyższe podatki bo jakieś pasożyty biorą socjal. System jest tak skonstruowany ze patologia nie musi pracować a cała reszta musi na nich zasuwać. Ale co ty wiesz, pewnie jesteś beneficjentem 500+
  • Odpowiedz