Wpis z mikrobloga

Możesz się cackać, a i tak po 2-3 latach bateria bedzie do dupy. Wymienisz sobie za 60 pln, a to i tak nic nie zmieni, bo oprogramowanie skróci żywotność baterii. ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Loloman: to chyba zależy od telefonu. Miałem kiedyś ładowarkę z diodą (ładowanie-czerwone światło, nie ładowanie-zielone) i kiedy mój honor 7 miał 100% to dioda zmieniała kolor co jakąś sekundę. Podobnie miały telefony innych, chociaż przyznaję że nie zawsze zwracałem na to uwagę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pan-bartolomeu-dias: tak, to zależy od telefonu + uczą się kiedy jest noc itd. więc może byc że nie zawsze działa, źle wykryje albo nie ma takiej funkcji, ale nadal nie niszczy to aż tak baterii. 3 lata powinna działać mimo wszystko. Jak ktoś planuje mieć tel na dłużej to faktycznie powinien dbać bardziej o baterię.
@MrsHyde: Baterii szkodzi najbardziej tak jak już to mówili poprzednicy, długotrwałe leżenie na rozładowanej baterii.

Możesz zostawiać na noc (chyba że posiadasz sławnego Samsunga) bo telefon po naładowaniu przełączy się na zasilanie z ładowarki.

Ale przyznam że wielu tutaj opisanych mitów nawet nie słyszałem. Prychłem srogo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie smartfonów NIE POWINNO się doprowadzać do całkowitego rozładowania


@sylwke3100: To nieprawda, bo gdy telefon wyłącza się przez niski poziom baterii, to wciąż ma całkiem sporo zapasu. 1% na wyświetlaczu nie oznacza, że fizycznie został 1% pojemności, podobnie jak 100% nie oznacza, że bateria jest naładowana do fizycznych granic możliwości.

Faktem jest, że nie powinny natomiast być długo rozładowane.