Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #budownictwo #budujzwykopem #geodezja

Mirki możecie mi wyjaśnić to albo podać chociaż jakiś artykuł w ustawie, gdzie mogę się doszkolić.
Mam projektowany budynek + opaskę - składam papiery do urzędu o odrolnienie - na terenie z melioracją.

No i na moim projekcie (po lewej) projektant naniósł opaskę dokoła budynku. Gdzie opaska + budynek daje nam 487 m2 (od 500 m2 trzeba płacić) - a urzędniczka mówi, że niemożna tak projektować ( nie powiedziała dlaczego, niemożna bo niemożna) i kazała mi przeciągnąć te opaski tak jak na rysunku po prawej - tymi czerwonymi liniami - co na oko doda mi 100m2 do bilansu; będę musiał płacić.

Może ktoś poratować radą lub jakimś odnośnikiem gdzie tego szukać ? - ona tłumaczy że opaska ma mieć bryłę zbliżoną do kwadratu/prostokąta...
s.....4 - #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #budownictwo #budujzwykopem #geodezja

Mi...

źródło: comment_MXmxhRrrcYy6aT8JnsSmibsD34v3MBlc.jpg

Pobierz
  • 92
@samuraj24: no to dla mnie sprawa jest jasna.

Z reguły zakładam, że ktoś wykonując jakieś zlecone prace ma o tym pojęcie.
Tak samo zakładam, że w urzędach zazwyczaj gówno wiedzą tak naprawdę i świadomie czy nie wprowadzają w błąd, bo coś gdzieś kiedyś usłyszały.
Albo 'system nie przepusci' xD

Więc jak wyżej piszą, niech daje podstawę prawną albo szczymie ryj
baba nie chce przyjąć.


@samuraj24: Inżynierem nie jestem, więc wypowiem się jako prawnik - w postępowaniu administracyjnym nie ma trybu "baba nie chce przyjąć". Składasz to musi przyjąć i najwyżej niech w postępowaniu o pozwolenie na budowę wydaje decyzję odmowną, tylko że ona musi być uzasadniona i podlega zaskarżeniu do WSA, a decyzję "z dupy" sąd rozjedzie jak tubylcy Ruskich w Afganistanie.
@samuraj24: No niestety babka może mieć rację.
Z Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków.

Rozdział 4 paragraf 63, ust. 2
"Przez powierzchnię zabudowy rozumie się pole
powierzchni figury geometrycznej określonej przez
kontur, o którym mowa w ust. 1 pkt 3."

A ust. 1 pkt 3 mówi "numeryczny opis konturu wyznaczonego przez prostokątny rzut na płaszczyzn poziomą zewnętrznych płaszczyzn ścian