Wpis z mikrobloga

@BOlek99 Nie jestem pewien do której z moich wypowiedzi się odnosisz, bo jak widać nieco zaangażowałem się w dyskusję, a nie zacytowałeś żadnego fragmentu - odpowiem zatem ogólnie, powtarzając coś co powiedziałem wyżej.
Ja do kwestii "700" płci, którą jak mniemam rozumiesz pod hasłem "bełkot lewicowych naukowców" podchodzę niezwykle sceptycznie.
Natomiast artykuł z czasopisma ginekologicznego który był opisem przypadku medycznego, w którym fenotypowa kobieta okazywała się mieć prawidłowy genotyp męski XY oraz
pewne ich pomieszanie (wynikające na przykład z niezgodności genotypu i fenotypu np. całkowita niewrażliwość organizmu na androgeny skutkująca fenotypem żeńskim przy genotypie XY)


@Neater: Naturalnie, takie coś się zdarza i często było tak, że rodzic musiał zdecydować o płci obojnaka, i potem wychodziło, że nie trafiono a dziecko czuje się nieswojo ze swoim ciałem. To jest prawdziwy dramat i rozumiem jak może wpłynąć na psychikę dziecka, które np. identyfikuje się z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Noct ohoho jakie śmieszne, czy to rok 2014?

@Darson666: A co było w 2014?

Zwracam uwagę, że łysenkizm i te bzdury o "płci społecznej" i "biologii społecznej" wymyślono w Związku Radzieckim za Stalina, więc znacznie wcześniej niż 2014.

Również wcześniej je ostatecznie obalono poprzez odkrycie DNA, ale widzę niektórzy dalej nie są przekonani.
@ibilon A powiedz mi proszę, co w przypadku kiedy DNA dyktuje, zgodnie z genotypem XY, płeć męską a organizm nie specjalnie sobie coś z tego robi, ogłasza całkowitą niewrażliwość na androgeny i rozwija się fenotyp żeński?
Dokładny opis przypadku możesz przeczytać tutaj.
Czy to też stalinowski wymysł? Co polecasz zrobić takiej dziewczynce?
ciekawe raczej czemu dowolne ruiny, które znajdą/odkopią to zawsze "świątynia", a każda rzecz której nie znają zastosowania to "przedmiot kultu religijnego" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@szpongiel: to akurat głupie - zapewne chcą większego rozgłosu wokół swojego znaleziska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rbk17: Chciałbym tylko zauważyć, że fakt posiadania penisa nie sprawia z automatu, że jesteś odpowiedzialny za łowienie zwierzyny w czasach prehistorycznych czy też utrzymywanie finansowe rodziny w czasach obecnych, podobnie jak fakt posiadania waginy nie sprawia z automatu, że masz opiekować się domem i nie wykonywać ćwiczeń fizycznych.

Mimo tego w wielu miejscach i czasach przypisywano takie role kulturowe tylko na podstawie narządów płciowych.

To jest najbardziej "na chłopski rozum" pokazanie,
@Neater: Zazwyczaj to samo, acz ja w większości sytuacji identyfikuję się jako mężczyzna, natomiast jeśli chodzi o niższy wiek emerytalny to społecznie identyfikuję się jako kobieta więc jeśli to będzie chodziło o literkę w dowodzie, to zmieniam na bank przy 60tce i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)-