Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki, mój dziadek ( Marian na zdjęciu stoi z prawej ) poszukuje osób z ekipy z którymi pracował w Libii na kontrakcie budowlanym z firmy Budimex, zdjęcie zrobione około roku 1988. Może ktoś poznaje swojego Ojca, Dziadka ?
Wspominał, że wszyscy to Górale.
#starezdjecia #emigracja #wykopefekt #niebieskiepaski
Pobierz w.....a - Czesc Mirki, mój dziadek ( Marian na zdjęciu stoi z prawej ) poszukuje osób...
źródło: comment_M8I7shQ3KqDICgIrV5eh5LOtAOc44nQW.jpg
  • 75
@wnukgorala: Dużo osób jeździło. Mój dalszy wujek też w Libii był. Po powrocie za zarobiony hajs zbudował dom i na murowanym parterze górale przyjechali i zbudowali góre z drewna w ich stylu heh. Ogólnopolsko ciężko będzie znaleźć.
@wezsepigulke: tak szczerze, głupio było, bo ona młodsza o 7 lat. Mój ojciec pokazywał jej ojcu moje zdjęcia jak byłem dzieckiem, a ona była w planach. Skąd mógł wiedzieć, że za 30 lat ten mały brzdąc ze zdjęcie będzie pukał mu córkę :]
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wnukgorala: moj dziadek byl w Libii również przy budowie dróg i czegos jeszcze, ale jesli pamięć mnie nie myli to we wczesniejszych latach 80'
Nie mam obecnie pod ręką zadnego zdjęcia ale jak znajde chwile to może mi ktoś podeślę ( ͡º ͜ʖ͡º)
jak finansowo wyglądały takie wyjazdy do Libii kilkadziesiąt lat temu?


@DestroDevil: Koledzy nawet się w Libii urodzili, bo oboje rodziców pracowało na kontrakcie i kupili mieszkania i dom w Polsce po zakończeniu. W dodatku mówili, że za petrodolary młodzi Libijczycy dostawali mieszkanie od państwa, a na dom i samochód dostawali kredyty symbolicznie oprocentowane i nie widzieli w kraju biedy.