Wpis z mikrobloga

#webdev #wordpress

Tworzę stronę w wordpressie, pierwszy raz będę musiał wykupić plan, aby podpiąć własną domenę i użyć zaawansowanych funkcji.

PYTANIE #1 Czy po zbudowaniu strony mogę przejść na niższy plan (tańszy), aby mieć możliwość tylko dodawania artykułów?

PYTANIE #2 Klient pyta czy jest opcja, aby korzystanie z wordpressa było całkowicie bez opłat przy obsłudze strony z własnej domeny, hostingowanej zewnętrznie.

Pozdrawiam
  • 20
@Dawidowww: zależy mi na tym aby edytowanie strony było mozliwe dla osoby nietechnicznej czyli założenie jest aby korzystać z prostego kreatora strony.

+polecisz jakiś kursik na udemy, od którego zacznę przygodę z PHP i wordpressem aby miało to ręce i nogi?
@Kossa: no to stawiaj mu wordpressa, często hostingi mają już predefiniowane instalatory więc praktycznie nie bawisz się w tworzenie baz i inne pierdoły tylko klikasz jeden przycisk.
mam już jedną swoją stronę, wchodzili na nią ludzie z mojej reklamy na instagramie.


@Kossa: przepraszam, nie wiedziałem że mam do czynienia z Senior Full Stack Web Developer.
@Kossa: Nie korzystałem nigdy z żadnego kursu Udemy, więc nie polecę.

Wordpress jest na tyle popularny, że w internecie znajdziesz pełno materiałów jak coś zrobić.

Każdy wordpress ma "kreator stron". Znajdź sobie szablon, który jak najbardziej przypomina stronę jaką chcesz robić. Jeżeli nie miałeś styczności z php to najlepiej kup jakiś płatny, rozbudowany szablon, gdzie prawie wszystko wyklikasz. Zwróć uwagę, żeby był popularny (dużo sprzedanych egzemplarzy) i niedawno aktualizowany.
@Dawidowww: Zrobiłem tak, wykupiłem sobie własną domenę za dolara xd, do tego hosting miesięczny za 4 grosze (xd) i sobie będe w wordpressiku coś ciumkał. A jak jakiś problem to tak jak mówisz, internet. Dzięki wielkie!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kossa: jeśli nie masz opcji wdrażać od razu na docelowym hoscie, to możesz postawić w katalogu u klienta i potem przenieść, albo nawet u siebie lokalnie i dać klientowi do akceptuj same grafiki, i potem zmigrowac. Ale jak myślisz poważnie o tym to własny serwer testowy jest niezbędny, ja polecam sohost