Wpis z mikrobloga

Warto było dopłacić tysiaka za ładniejsze zamki!

Nosi się super, zakładanie nic nie bolało, jem papki nie dlatego że boli, tylko ucisk przy gryzieniu jest denerwujący.

27 lat. Górny łuk 2k PLN utargowane.

Prognozowana ekstrakcja górnej czwórki z powodu stłoczenia ale oby nie!

Wrócę z widocznym progressem.

Fituje?

#ortodoncja
fabtosz - Warto było dopłacić tysiaka za ładniejsze zamki!

Nosi się super, zakładani...

źródło: comment_BGVB2esnGcJbfm8Ed5FLPCqi5f49548T.jpg

Pobierz
  • 59
@Erbolt: Comiesięczne wizyty przez okres noszenia: 100PLN za 1 łuk, 150PLN za 2. Na razie mam jeden.
Z wcześniejszych kosztów musiałem nosić aparat Hassa do rozszerzenia podniebienia - koszt 500PLN + wizyty.
I jak lekarka stwierdzi że będę musiał mieć ekstrakcję górnej czwórki, to koszt ekstrakcji: do 300PLN.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fabtosz: no to ortodontka ma trochę roboty przy Twoim zgryzie. Jaki oszacowała czas leczenia? ;) Edit: doczytałam, że 3 :D Czyli tyle ile mi powiedziała, został mi niby rok. Ale mam już wszystkie proste (ʘʘ)
via Android
  • 22
@Lenrok572 Jest wiele powodów. Powstawanie kamienia w trudnodostępnych dla szczoteczki miejscach, utrudnione przeżuwanie pokarmu, chrapanie bo żuchwa ma nieodpowiednie proporcje względem szczęki. O próchnicy nawet nie wspominam. I oczywiście, że wygląd.
Jeśli nie widzisz sensu zakładania to szanujemy to.
Mnie osobiście męczyło, że co chodzę do dentystow, to ciągle ten sam tekst: wada ortodontyczna, proszę wyleczyć. Nawet lekarka z punktu krwiodawstwa mi to wypominała... Nieważne czy z Olsztyna, Gdańska czy Poznania. Więc