Wpis z mikrobloga

Ostatnie promocje na steamie spowodowały nie małą bolączkę dla ISP. Ale jak to jest, ze speedtest.net lub fast.com pokazują dobre prędkości download/upload, a internet działa jak krew z nosa? Odpowiedź jest prosta, oba te serwisy nie pokazują realnej prędkości Internetu, tylko teoretyczną - przy tym zaokrąglając do góry. Jednak są specjalistyczne narzędzia, które pokażą przybliżoną prędkość naszego internetu tj. https://speedof.me/
Podzielcie się swoimi wynikami publikując nazwę usługodawcy i prędkości na umowie wraz ze screenem.
#internet #pcmasterrace #siecikomputerowe #isp #orange #upc #vectra #play #plus #netia

InterPlus 800/800
Pobierz januszzbloku - Ostatnie promocje na steamie spowodowały nie małą bolączkę dla ISP. Al...
źródło: comment_iCprgh9AZY04MeBEPh7738UYF4AZBpeg.jpg
  • 36
@januszzbloku: u mnie jest na odwrót na Orange 300/30 steam pobiera szybciej niż nominalna prędkość neta ~340-400mbit. Speedtest pokazuje 300. Tymczasem "specjalistyczne narzędzie" pokazuje całe 80mbit downloadu. Żeby testować takie rzeczy to trzeba zainwestować w serwery najpierw.

"Prawdziwy" wynik najłatwiej uzyskać stawiając sobie na chwilę instancję na Azure czy Amazonie i ściągając z tamtąd jakiś duży plik. ISP nie będzie miał specjalnych reguł dla czegoś takiego a serwerownie spokojnie dają gigabit
Dodatkowo mają wdrożony dość innowacyjny algorytm są pobierane/wysyłane kolejno pliki 128 KB, 256 KB, 512 KB, 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64 i 128 MB, na każdą akcję jest maksymalnie 8 sek i jak ten czas zostanie przekroczony to następny plik nie jest pobierany, a prędkość ustalana z ostatniego badania. Czyli tutaj liczy się przede wszystkim czas reakcji, co jest najważniejsze z punktu widzenia użytkownika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@januszzbloku: bzdura strona, na mobilnej przeglądarce chodzi jak gówno i pokazuje 80Mbps, gdzie na umowie mam 250Mbps i jest to dla mnie wynik osiągalny lajtowo na pierwszych lepszych torrentach.
@januszzbloku: po to żeby mieć w pełni niezależny wynik. Rózne dziwne stronki postawione na zasadzie dajmy jeden serwer i nara nie mają sensu bo nie wiesz ile łącza u nich jest obecnie dostępne. Jak stawiam boxa to wiem dokładnie jkaie mam parametry łącza i pewność że jestem jego jedynym użytkownikiem. To plus pewność braku sztuczek ze strony ISP (jak dadzą boosta na cały S3 czy Azure to wyjdzie na to samo
@radziuxd: Pisząc realna prędkość internetu nie mam na myśli maksymalnej prędkości uzyskanej z peeringu - gdzie pobieramy jednocześnie z setek maszyn. Chodzi mi o komfort korzystania z internetu jako - jakość i stabilność usług. Większość stron jest hostowanych na pojedynczej maszynie, a i sama komunikacja np. przez discorda gdzie za każdym razem jedna z osób jest "serwerem" może pokazać jakość połączenia. Większość czasu przecież nie spędzamy na pobieraniu torrentów, ale na
@januszzbloku: "Piszę jeszcze raz" xD dlatego nie wierzę w takie strony.
Spokojnie mi się pobiera powyżej umowy z kilku miejsc na całym świecie gdzie wiem jak wygląda infrastruktura sieciowa (bo np. mam ssh na takiego boxa i nim administruję).
To coś nie przekracza 100mbit. Podejrzewam że jak sprawdzę na gigabicie lub więcej to dalej tyle będzie pokazywał.
Zwyczajnie wykończyliśmy pospołu alokację łącza na serwerze robiąc testy z kilku klientów na raz.
@keton22: widzę, że należysz do grupy osób co ma zawsze rację:)
Mam dość duże doświadczenie sieciowe, a nie tylko teoretyczne jako "administrator sieci azure".
Przed chwilą wykonałem test przez łącze UPC 300/30 poniżej daję screena z wyników.
Poniżej wklejam jak działa ta strona - może twoje łącze jest po prostu słabe?
Jeszcze trochę z opisu speedofme:

In order to guarantee that your Internet connection is tested thoroughly, SpeedOf.Me tests your bandwidth
Pobierz januszzbloku - @keton22: widzę, że należysz do grupy osób co ma zawsze rację:) 
Mam ...
źródło: comment_iIAIyDnVqg3vtb2ejM4RWlkWYs2xVFBO.jpg