Wpis z mikrobloga

Ostatnie promocje na steamie spowodowały nie małą bolączkę dla ISP. Ale jak to jest, ze speedtest.net lub fast.com pokazują dobre prędkości download/upload, a internet działa jak krew z nosa? Odpowiedź jest prosta, oba te serwisy nie pokazują realnej prędkości Internetu, tylko teoretyczną - przy tym zaokrąglając do góry. Jednak są specjalistyczne narzędzia, które pokażą przybliżoną prędkość naszego internetu tj. https://speedof.me/
Podzielcie się swoimi wynikami publikując nazwę usługodawcy i prędkości na umowie wraz ze screenem.
#internet #pcmasterrace #siecikomputerowe #isp #orange #upc #vectra #play #plus #netia

InterPlus 800/800
januszzbloku - Ostatnie promocje na steamie spowodowały nie małą bolączkę dla ISP. Al...

źródło: comment_iCprgh9AZY04MeBEPh7738UYF4AZBpeg.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@januszzbloku: akurat w orange problem z niskim transferem wynika z peeringu przez darmowy serwer wymiany ruchu który się zatyka, najlepiej to widać na transferze do zagranicznych serwisów wieczorami, głównie youtube, i dą się to sprawdzić bo vpn go omija i nagle leci pełnym łączem, gdy teoretycznie powinno zwolnić no bo vpn. A spedtesty same wybierają serwery blisko miejsca testu więc też omijają sławny frankfurt
  • Odpowiedz
@McKeyPL: no w #!$%@? lecą i tyle, a tak na serio to mam teraz 2 nety i na upc 300/30 nie chciało pójść bo za dużo urządzeń podpiętych, to przełączyłem na drugie od lokalnego dostawcy, które testuję bo umowa z UPC mi się kończy - a to na razie mam bez limitów.
  • Odpowiedz
@januszzbloku: to jest gówno a nie speedtest. Strona która wbija 80% obciążenie na procesorze 4 rdzeniowym. U mnie nawet testu nie kończy tylko się zawiesza po kilku sekundach, niezły syf.

Prawdziwy speed test to jak sobie coś ściągasz z torrenta albo serwera gier, u mnie na torcie i na GOGu leci pełną szybkością łącza.
  • Odpowiedz
@FLAC: może za słaby procesor? Nie sądzisz, że na 11 letnim procesorze nie ma co spodziewać się cudów?
Teraz filmy czy gry są tak tanie, że dosłownie nie opłaca się ściągać ich z torrentów bo więcej kosztów wygenerują wbudowane koparki btc czy inne back doory.
  • Odpowiedz
@januszzbloku: no ściąganie z goga z prędkością 360 mi nie obciąża procka w 80%, a ta strona pokazując ledwo 70Mbps obciąża w 50-80. Po prostu jest kijowo zrobiona.
  • Odpowiedz
@FLAC: A speedtest.net ile ci obciąża procesor? Pewnie też podobnie i powiesz, że "kijowo zrobiony". Moim zdaniem to winda starego procesora, przeglądarki no i twoja. Tak twoja, bo mieszkasz w biednym kraju co przekłada się na niskie zarobki. Ludzie na zachodzie już dawno śmigają na najnowszych ryzenach i i9 i śmieją się z nas. W rpa amerykoamerykanie zarabiają 2x więcej niż Polacy.
  • Odpowiedz
@januszzbloku: na nowszej i5 też obciąża mocno. I tak, to nie wina moja, tylko wina #!$%@?, niedouczonych progamistów którzy nie potrafią zrobić dobrze strony. Jakoś serwery dają radę śmigać na agregowałych łączach 400Gbps a siedzą tam niskotaktowane rdzenie i to też nie najnowsze.

Wszystko to kwestia softu, lądowanie na księżycu zrobili na kalkulatorze, obecnie programista 15k nie zrobiły tego na sto tysięcy razy szybszym systemie.
  • Odpowiedz