Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy!

Jestem pierwszy dzien na wakacjach w hiszpanii. Moja mama prowadzi firme. Dzis kolo poludnia dostala smsa z #play, ze wyrobiono duplikat jej karty sim. Momentalnie zablokowali tez jej karte sim, ktora miala w telefonie. Smsa przeczytala dopiero po poludniu bo wczesniej byla na plazy. Zadzwonila do swojej firmy (numer tel miala firmpwy) co sie tam dzieje i czemu ktos wyrobil sobie duplikat jej karty sim. W firmie zadzwonili do playa co i jak, a tam powiedzieli "ktos przyszedl po duplikat, to wydalismy". W miedzyczasie okazalo sie, ze ktos wyczyscil wszystkie konta firmowe (mama miala auyoryzacje przez sms) w #mbank . Wyczyscili tez mamy prywatne konta i pobrali kredyty na karty kredytowe. Pytanie do kogos zorientowanego w #prawo czy przestepstwo mozemy zglosic gdzies tu w hiszpanii czy czeka nas jak najszybszy powrot do polski? Szukam w internecie, ale jestem tak zdenerwowana, ze juz nie wiem co w google wpisywac.
Plusujcie dla zasiegu i z gory dzieki!

Ps konta i karty juz zablokowane, wiec takich rad nie potrzebuję!
  • 126
Aha jeszcze tylko dodam bo sie potwornie wpienilam na @mbank!

Dzwonie dzisiaj na to mlinie by zablokowac konto. No i gada mi automat, ze jak chce costam to wcisnij 1 jak costam to 2, a jak chce niezlowcznie zablokowac swoje konto to 3.
Naciskam 3 z predkoscia swiatla. Liczy sie kazda sekunda, sram w gacie, ze nie zdążę i co robi mbank?

Ktos zgadnie?

Kilkuminutowa informacja na temat zasad skladania wnioskow
@4ntymateria: kolego wydaje mi sie, ze to jednak co innego nakreslic sytuację i poprosic mireczkow o pomoc, a co innego ujawniac informacje dotyczace kwot jakimi operuje jakas firma. Tym bardziej, ze naprawde nie wiem jakie to moze miec w tej chwili znaczenie dla obcych ludzi.

Przykro mi jesli nie zaspokoilam Twojej ciekawosci, ale nie mialam na celu tym postem zadzialac na czyjakolwiek szkode, a z wyzej opisanej sytuacji mozna wyniesc lekcje,
@lubiegrzeski nieważne jakie kwoty by to były. Czy małe czy duże. Przerażający jest fakt, że coś takiego w ogóle się #!$%@?ło.
Wiem, że łatwo pisać ale Snorlaxowego spokoju i opanowania życzę Twojej mamie i Tobie! Trzymam kciuki i mam nadzieję, że wszystko zakończy się pozytywnie.
PS. Będę obserwował Twój profil skoro nie umiesz wołać, bo tylko te plusy potrafisz.
@ZespolmBanku: Jednak wnioski 500 plus, to teraz gorący temat, stąd wprowadziliśmy komunikat w automatycznym teleserwisie
No, ale chcecie mi powiedziec, ze macie tak #!$%@? IVRa, ze nie potraficie ogarnac, ze moze w sytuacji gdy ktos chce zablokowac konto/karte, bo ktos mu kradnie oszczednosci zycia to nie jest do cholery dobry moment na komunikat o 500+ i, ze lepiej ustawic by taki komunikat sie wtedy nie pojawial ;D

Nie pozdrawiam, zespolembanku, bo
@lubiegrzeski Nie byłbym tego tak pewny. Sklep przyjął pieniądze pochodzące z przestępstwa a co za tym idzie prokuratura może zablokować środki na koncie sprzedawcy a te po zakończeniu śledztwa zwrócone poszkodowanemu. Stratnym jest sklep który powinien wstrzymać transakcje sprzedaży i mogą oni dochodzić swoich praw od złodzieja