Wpis z mikrobloga

Gdyby foty promocyjne wyglądały gorzej niż te z wczoraj, ale serial by kręcił ktoś inny niż Netflix to i tak miałbym 10x większą nadzieję niż teraz. Ale jedyne z czym się kojarzy dzisiaj netflix to z taśmowymi wysrywami tych samych szablonowo robionych gówien. Także przewiduję, że już po pierwszym teaserze złudzenia prysną i będzie widać już w pierwszych sekundach ten eteryczny rakowy gen nijakości Netflixa. Chcę się mylić ale nie mam złudzeń

#wiedzmin #netflix #seriale
  • 13
@utopjec: No widzisz, serial o Lotrze robi Amazon i jakoś jestem spokojny, że będzie dopracowany w najmniejszych szczegółach pod względem technicznym i z rozmachem. A przez sam fakt, że Netflix coś robi to istnieje ryzyko że wyjdzie sroga paździerz i taka schematyczna nijakość
@stefan8800: ja mam podobne przemyślenia, bo netflixowi jeszcze się nie udało zrobić własnego projektu, który z założenia miał być wysokiej jakości. Wszystko co najlepsze to jak przygarnęli/dali szansę komuś z pomysłem (Stranger Things, Dark) ale bez wielkiej kampanii promocyjnej i nastawiania się na hit.
A przez sam fakt, że Netflix coś robi to istnieje ryzyko że wyjdzie sroga paździerz i taka schematyczna nijakość


@stefan8800: Niby dlaczego? Netflix zrobił o wiele więcej lepszych seriali niż Amazon. Jestem spokojny, że właśnie oni to robią, a nie ktoś inny.
@stefan8800: @JimNH777: pozwolę sobie skopiować własny komentarz.
twierdzenie że netflix robi tylko masowe gówno to spore uproszczenie. Prawdą jest ze jest pełno gownianych produkcji, ale to dlatego, że taka jest charakterystyka platform streamingowych. Ludzie rezygnując z telewizji nie potrzebują samych dobrych serialow, a pełno serialowych zapchajdziur które możesz sobie włączyć i się na nich nie skupiać. Netflix zarabia na ilości subskrybentów, więc muszą mieć w swojej ofercie materiał który tagi
@Quesedilla_dostojewski: ale czemu mówisz, że netflix robi gówniane produkcje? Moim zdaniem wcale gówna nie produkują właśnie, bo nie robią nic oryginalnego więc nie ma ani wybitnych ani gówniacnych.

Netflix robi masówkę, szybką i łatwą (premiera wiedźmina przecież jeszcze w tym roku). Dokładnie tak Stranger Things powstało - twórcy przyszli do szefów Netflixa, a oni "spoko, róbcie" i produkują (-owali) całe mnóstwo seriali i część jak ST wyszło świetnie ale przeważająca większość
@JimNH777: ja tam ogólnie nie widzę na HBO tego wysokiego poziomu. Od roku na HBO go obejrzałem kopanie braci, westworld i szczerze to nic innego tam mnie nie kręci, wymeczylem castle rock, ostre przedmioty po 3 odcinkach skończyłem, do kryptonu nawet się nie zbliżam. Fathermotherson idzie mi jak krew z nosa. Obejrzałem jeszcze the act, no ale to hulu. Detektyw pierwszy sezon na prawdę spoko a drugi to straszny gniot o
@Quesedilla_dostojewski: lol, no właśnie o to chodzi, że dostajesz regularnie co rok, 2 lata, Kampanię Braci, Sopranos, Boardwalk Empire, Grę o Tron, The Wire, Six Feet Under a z nowszych własnie Sharp Objects czy Big Little Lies czy... CZARNOBYL. Netflix przez lata swojego istnienia nawet nie zbliżył się do zrobienia czegoś tak kultowego i wielkiego, a większość wymienionych przeze mnie tytułów to są kamienie milowe w historii serialu. Westworld sezon 1