Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #kierowcy

Uwielbiam kiedy jedzie za mną jakaś wiecznie spóźniona menda co tylko czeka aby mnie wyprzedzić, ale nie może tego zrobić bo to co chwila zakręt, to ktoś jedzie z naprzeciwka i musi się"wlec" za mną jadącym maksymalną dopuszczalną prędkością 49/59 km/h w zależności od znaku. Tylko to siedzenie mi na ogonie niebezpiecznie blisko bardzo irytuje. W tym celu nakleiłem sobie z tyłu naklejkę "nie tak blisko bo ugryzę: ale nie działa. Powiedziecie mi co tacy ludzie mają w głowie, skąd wynika to wieczne spieszenie się wszędzie?
jezus_cameltoe - #oswiadczenie #kierowcy 

Uwielbiam kiedy jedzie za mną jakaś wiec...

źródło: comment_pbFlR4jEvwfiwhZf5Hf7IWvbIjm0RA6E.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko to siedzenie mi na ogonie niebezpiecznie blisko bardzo irytuje. W tym celu nakleiłem sobie z tyłu naklejkę "nie tak blisko bo ugryzę: ale nie działa.


@jezus_cameltoe: protip - odpalasz spryskiwacze. ;)
  • Odpowiedz
@jezus_cameltoe: popieram, też tak mam i też jego nie rozumiem. A potem się i tak na światłach z takim co w końcu wyprzedził spotykam za kilka kilometrów i się okazuje, że jego wariacja i siedzenie na zderzaku nic nie dały.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jezus_cameltoe: Pamietaj, ze to licznikowe 50/60 to srednio 45 i 55. Licznik zawyża prędkość. Zapewne masz tez inne opony niz te do ktorego skalibrowany jest licznik, np. zamiast fabrycznych 15", masz 17". Nawet jak dopasujesz opone, to roznica czesto wynosi 5-10% na obwodzie. Odpal GPS i zobacz jaka jest roznica pomiedzy licznikiem, a wskazaniem GPSu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jezus_cameltoe: no i spoko, jestem w stanie zrozumieć takie zachowanie, mimo że czasem się spóźniam i potrzebuje szybko jeździć, bo goni mnie czas. Ograniczenia są po to, żeby je przestrzegać.
  • Odpowiedz
@jezus_cameltoe: Patologia naszych dróg. Jedziesz zgodnie z przepisami po wąskiej drodze z drzewami 90km/h, a 1 metr za tobą p--------c. Wystarczy tak niewiele do tragedii i umiejętności obu kierowców nie mają znaczenia. K---a jak mnie to w-----a. 0 odpowiedzialności. Potencjalni mordercy
  • Odpowiedz
@jezus_cameltoe: dzisiaj dostałem prawie w------l od goscia 2 na 2m bo wyjechałem mu gdy on zasuwal 80 w zabudowanym. Oczywiście zamiast udpuscic gaz to zasuwal do samego konca żeby pokazać mi że mu wyjechalem. Ja oczywiście widziałem na google mapach że za zakrętem jest korek na 15 min więc gość i tak musiałby zwolnić.

Wyjeżdżam mija z 5 sekund i słyszę że gość trąbi z d--y bo mu przerwałem rajd,
  • Odpowiedz
Ja to lubie z---------ć. Szybko ale bezpiecznie.

Czasami mi się zdarza jechać jak w gta przepisowo ale tylko na chwile.
Chciałbym jeździć 50km na godzine ale sam sie w------m(nie zawsze) jak ktoś tyle przede mna jedzie a sam nie chce w------ć jadąc przepisowo
Paradoksalnie chciałbym na luzie sobie płynąć tym samochodem a chciałbym d---------ć jednocześnie.
  • Odpowiedz
  • 1
Kilka osób dających rady, żeby naprawiać zderzaki i inne duperele z oc to zasługują na jakieś ordery dzbana przynajmniej miesiąca. To chyba oczywiste, że po części też my wszyscy za to płacimy wyższymi stawkami za ubezpieczenie.

Dodatkowo bezpodstawne hamowanie stwarza niebezpieczeństwo a dodatkowo jest wykroczeniem. Mam nadzieję, że dając kiedyś komuś "lekcje" będzie to cywilny patrol i skończy się wasza kariera "wychowawcy"
  • Odpowiedz
@jezus_cameltoe: nie jestem za tym, żeby z---------ć w zabudowanym 80-100 km/h, bo też mnie tacy w-------ą, ale powiedz mi proszę, co jest takiego fajnego w tym jeżdżeniu 50 km/h? Te limity są naprawdę bezsensowne w dzisiejszych czasach, zwłaszcza, że auta przyspieszają i hamują dużo szybciej, oraz są dużo stabilniejsze. Sam jeżdżę tak 60-70 km/h licznikowe, zależnie od sytuacji i tak mi się jeździ najlepiej. Przy 50 mnie boli zwyczajnie noga,
  • Odpowiedz
@januszchaosu: z tym się zgadzam że te ograniczenia do 40 km/h powinny być tylko w tych najbardziej niebezpiecznych miejscach, a nie nasrali nimi po całej Polsce. Ze znakami 30 jakoś się udało i są rzadkością. Natomiast 50 czyli głównie w terenie zabudowanym powinno być też warunkowe aby sztywno policja nie dawała mandatów - często jest po prostu pusto przy tym ograniczeniu więc zagrożenia życia pieszych po prostu nie ma. Tu
  • Odpowiedz