Wpis z mikrobloga

Pierwsze 4 okrążenia podczas których Kubica utracił wszystkie pozycje.

Obejrzałem wyścig, był naprawde dobry a końcówka jeszcze lepsza.
Gratulacje dla Verstappena i Oranje ponieważ mają kierowce który przychodzi na świat prawdopodobnie raz na generacje.
Wspaniale widzieć 20latków którzy szturmem rozjeżdzają dotychczasową topkę. Oby więcej!
Jednakże widzieć Kubice który traci wszystkie pozycje w ciągu zaledwie 4okrążeń najkrótszego toru w kalendarzu to naprawde ból na serce. I nie jest tutaj to wyłącznie wina taczki bo widać na onboardach innych kierowców dojeżdżających Kubicę od tyłu że popełnił on kilka kluczowych błędów na dohamowaniach blokując i spłaszczając sobie koła.
Fenomenalny manewr Russella na Kubicy i Kvyacie który wykorzystał podwójny tunel aerodynamiczny by wyprzedzić ich obu na pojedynczym zakręcie.
Nie jestem jednak w stanie zrozumieć dlaczego wszyscy odjeżdżali Kubicy na prostych.Czy telemetria pokazuje że Kubica dochodzi do zakrętów wolniej przez co traci prędkość maksymalną na prostych w stosunku do swoich przeciwników na torze?
***
Post Scriptum: Pomyśleć że ci ledwo 20latkowie którzy weszli właśnie do F1 to generacja która dorastała i uczyła się jazdy grając miedzy innymi na PS2 w Gran Turismo 3 co przyznał ostatnio Lando Norris że spędził na tej grze dziesiątki jak nie setki godzin co miało też bezpośrednią przyczynę na rezultaty jego rozwoju w kategoriach wyscigowych.

#f1 #kubica
  • 17
@Shewie: Żeby nie było - zblokował to zblokował, ale jeśli byłby jakiś problem z mocą, a coś w tych niewyraźnych komunikatach słychać, no i byłoby to z MGU-K związane, to hamulce też się inaczej zachowują i trzeba jechać inaczej. Ale to bardziej jako ciekawostka, Rosberg kiedyś to tłumaczył.

W sumie bez zblokowania straciłby za 2 okrążenia, więc to małe piwo. Gorzej, że właśnie straciłby i tak strasznie szybko.
@Shewie: Z tych wszystkich onboardów, przy których widać bolid Kubicy to można dojść do wniosku, że powinien za Safety Car robić..

Na pewno popełnia błędy na torze i nie on jeden, ale jego objeżdżają wszyscy jak chcą. Wyprzedzanie Russela świetnie pokazuje, że Kubica blokuje Kvyata. Nie do pojęcia jak ten bolid się zachowuje.
@Gieekaa: mylisz się mój drogi, Grosjean nie wyjechał poza tor a jego koła wszystkie były na i na tej małej asfaltowanej strefie zaraz za szykaną. Nie wytracił tam prędkosci prawie wcale. Właśnie włączyłem jego onboard i sprawdziłem. Co więcej podczas startu na kombinacji zakrętów 2-3 Hulkenberg wypadł poza tor tworząc sciane pyłu, jego predkosc nawet nie zmalała i nie spadł w dystansie.
@Shewie: Jeśli Grosjean nic tam nie stracił na prędkości to dlaczego tak gładko przejechał obok niego Kubica? Zresztą nie tylko Kubica. Hulkenberg też gładziutko go wyprzedził.
@Gieekaa: włączał się do ruchu na torze po tym jak FL i RL znalazło się na zewnętrznej czesci tarki. Kup sobie F1TV Pro i sobie to obejrzyj, nie chce mi sie tego tlumaczyć.