Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programowanie #naukaprogramowania #pracait
Z anonima, bo kilka osób z pracy mnie kojarzy na wykopie.

Ogólnie chciałem tylko powiedzieć, że wiele osób pieprzy że rynek IT się nasycił, że ciężko o pracę juniorom, że pracodawcy przebierają w ofertach, a w międzyczasie w mojej firmie:

1. Nie możemy znaleźć konkretnych ludzi już chyba od pół roku - albo totalnie nic nie potrafią, albo od razu pokazują że nie chcemy z nimi pracować (albo arogancja, albo totalne przeciwieństwo czyli nie odzywanie się i konieczność ciągnięcia za język)
2. Jak już zjawi się ktoś kto potrafi te podstawy HTMLa to przy pytaniu o oczekiwania finansowe wypala 5-6k netto (uop!) z umiejętnościami przy których powinien odbywać praktyki na studiach xD Nie, nie w Warszawie, nawet nie w Wrocławiu dużo mniejsze miasto
3. Jak już uda się zatrudnić kogoś rozsądnego, czyli takiego co cokolwiek potrafi i rozumie że najpierw jest 3 miesiące okresu próbnego a później możemy porozmawiać o prawdziwych pieniądzach, to okazuje się że nauka podstawowych rzeczy zajmuje mu pół roku i zajmuje czas seniorów byle pierdołą typu nullref na konsoli... Ludzie nawet błędów nie potrafią czytać, przekopiować do google, a co dopiero programować.

Get real people.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 59
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli chcecie mało płacić na początku musicie przyjąć stażystę z zerowymi umiejętnościami, najlepiej wyłowić takiego po sprawdzeniu jego inteligencji. Jeśli chcecie kogoś co potrafi cokolwiek płaćcie dużo od razu. Z tego co widzę waszej firmy nie stać na płacenie rynkowych stawek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest właśnie rynek pracownika w wydaniu polskim xD

Żeby zacząć przygodę z programowaniem trzeba wydać przynajmniej z 2k-4k na kursy lub bootcamp w zależności od dziedziny, potem robić projekty do portfolio za darmo albo za psie pieniądze na czarno żeby po roku codziennej nauki dostać 2k na rękę i to jeszcze z wielką łaską bo nie ma się doświadczenia komercyjnego xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: u nas tez jest poszukiwany jeden czlowiek na normalne stanowisko Service Desk juz pare miesiecy. W sumie wymagania to angielski na dobrym poziomie i w sumie podstawy z Administracji IT. Wszystko da sie nauczyc na luzie.
  • Odpowiedz
Tak wygląda branża a jadem sobie możecie dalej pluć.


@Drew:
Gówno a nie branża xD. Nigdy tak nie pracowałem. 2.5k netto dostawałem na stażu wakacyjnym w średnim mieście, a nie jako junior. #!$%@? głupoty ludziom nieznającym stawek.
  • Odpowiedz
arogancja


@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem czemu to jest taj częste u programistów. OK, może jeszcze zrozumiem jak ktoś jest wymiataczem, niech zgrywa gwiazdę rocka, ale tacy to z reguły są normalni, bo nic nikomu nie muszą udowadniać, każdy ich ceni. Tylu buraków co spotkałem w IT, to nie widziałem w żadnej innej branży. Może wynika to z tego, że ta branża zarabia jak na nasz kraj niezłe piniondze i tym się
  • Odpowiedz
rozumie że najpierw jest 3 miesiące okresu próbnego a później możemy porozmawiać o prawdziwych pieniądzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Jak macie takie podejście to nic dziwnego, że nie możecie znaleźć żadnego sensownego pracownika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

zajmuje czas seniorów byle pierdołą typu nullref na konsoli

Kiedyś prowadziłem rozmowe kwalifikacyjną, gdzie na pytanie co zrobi po znalezieniu błędu pani odpowiedziała

poszlabym do programisty i poklepala go
  • Odpowiedz
SQL też spoko ogarniam nawet myślałem czy by się nie sprawdzić w roli admina serwera.


@Peaky_Duck: W roli admina to : dns , mysql , dhcp , apache/nginx, postfix, trochę bash/python , monitoring grafana/zabbix, docker , k8s, ansible, puppet, vmware może proxmox itp No i logi + google :P
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kwiii, powinniście przyjmować po 10k netto jak ktos wie co to html i doszkalać i uczyć i trenować bo w ten sposób będziecie mieli lojalnego pracownika xD
Nie zapomnijcie wysylac go na szkolenia, No i senior gora po pol roku, bądźmy poważni
  • Odpowiedz