Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki - porady remontowej szukam. Z szanowną różową zabraliśmy się za odświeżenie naszej chatki, mam problem z ocenieniem czy potrzebuję grunotwać ściany czy nie. 6 lat temu pomalowałem je takim wynalazkiem: Śnieżka Max White Effect wczoraj zeszlifowałem papierem 120 to co było ultra brzydkie (zacieki, zgrubienia, niedociągnięcia etc - ogólnie cały pokój potraktowałem szlifem ale wiadomo, nie zdarłem całej warstwy ze spodu tylko wygładziłem. Następnie wszystko mydełkiem malarskim wyczyściłem i dziś rano jak ręką po ściance lecę to zostaje niestety pyłek.

Pytanie: czy powinienem jeszcze raz potraktować ściany mydełkiem i ciepłą wodą czy po prostu pojechać gruntem?

Kupiłem sobie też taki gruncik: Grunt Tytan ale kurde boję się w ciemno z nim jechać bo dużo czytałem w necie szamańskich informacji, że to się zeszklić może i tylko będzie gorzej bla bla bla...no nie jestem ekspert niestety a fajnie by było zrobić to poprawnie :) Zdrówko i dziękuję za uwagę. #remontujzwykopem #remont #polskiurlop #pokaznoge #malowanie #pytanie #pytaniedoeksperta
junx - Mirki i Mirabelki - porady remontowej szukam. Z szanowną różową zabraliśmy się...

źródło: comment_mp8jt0n4WnLC3C2DULvtYHcxyqFxTdiz.jpg

Pobierz
  • 26
@junx: ja malowałem niedawno na biało całe pietro u siebie część magnatem ceramicznym c-45 i ich gruntem i część magnatem lateksowym creative white. Co do gruntu -to albo bierzesz taki jak pisze na farbie albo stosujesz zasade-do farby akrylowej grunt akrylowy, do lateksu lateks. nie musi być tej samej firmy i jakiś super zwłaszcza że u ciebie chodzi tylko o związanie tego pyłu na scianach.Tyle ze to róznica kilku złotych zwykle
@mmarekkk: kolego nie wiem czemu tak toczysz pianę- akurat gruntowanie w tym wypadku jest jak najbardziej wskazane- op pisał ,że szlifował niektóre fragmenty ścian wiec po samej farbie wyjdą na scianie placki o innej fakturze w miejscu szlifowania.wiec ten zabieg wyrówna podłoże. dwa- najgłupszy odkurzacz to 100 za dzień wynajmu,grunt kosztuje 25-40 zł.i nie ma mozliwości tak odkurzyć ścian żeby nie było pyłu zwłaszcza że były myte mydłem malarskim i cześć
@mmarekkk: mhmm, rzeczowa wypowiedź. Więc tak, bańka 5L unigruntu kosztuje niecałe 40 zł... A jest to jeden z lepszych gruntów do takiej roboty. Mechanicznie w domowych warunkach bez nawet średniej klasy sprzętu nie odpylisz mechanicznie tak, żeby było dobrze. Ramirent akurat ma ceny bardzo dobre, porównywalne z małymi wypożyczalniami. Ba, masz pewność, że dostaniesz w pełni sprawny sprzęt.

Jaki sens gruntowac przed każdym malowaniem?

A kto powiedział, że przed każdym? @
ja malowałem niedawno na biało całe pietro u siebie część magnatem ceramicznym c-45 i ich gruntem i część magnatem lateksowym creative white. Co do gruntu -to albo bierzesz taki jak pisze na farbie albo stosujesz zasade-do farby akrylowej grunt akrylowy, do lateksu lateks. nie musi być tej samej firmy i jakiś super zwłaszcza że u ciebie chodzi tylko o związanie tego pyłu na scianach.Tyle ze to róznica kilku złotych zwykle i nie