Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki - porady remontowej szukam. Z szanowną różową zabraliśmy się za odświeżenie naszej chatki, mam problem z ocenieniem czy potrzebuję grunotwać ściany czy nie. 6 lat temu pomalowałem je takim wynalazkiem: Śnieżka Max White Effect wczoraj zeszlifowałem papierem 120 to co było ultra brzydkie (zacieki, zgrubienia, niedociągnięcia etc - ogólnie cały pokój potraktowałem szlifem ale wiadomo, nie zdarłem całej warstwy ze spodu tylko wygładziłem. Następnie wszystko mydełkiem malarskim wyczyściłem i dziś rano jak ręką po ściance lecę to zostaje niestety pyłek.

Pytanie: czy powinienem jeszcze raz potraktować ściany mydełkiem i ciepłą wodą czy po prostu pojechać gruntem?

Kupiłem sobie też taki gruncik: Grunt Tytan ale kurde boję się w ciemno z nim jechać bo dużo czytałem w necie szamańskich informacji, że to się zeszklić może i tylko będzie gorzej bla bla bla...no nie jestem ekspert niestety a fajnie by było zrobić to poprawnie :) Zdrówko i dziękuję za uwagę. #remontujzwykopem #remont #polskiurlop #pokaznoge #malowanie #pytanie #pytaniedoeksperta
junx - Mirki i Mirabelki - porady remontowej szukam. Z szanowną różową zabraliśmy się...

źródło: comment_mp8jt0n4WnLC3C2DULvtYHcxyqFxTdiz.jpg

Pobierz
  • 26
@Sckb Po co gruntowac ścianę, która była wcześniej malowana? To głupiego robota. Szkoda tylko czasu i pieniędzy. Zamiast gruntu już lepiej przelecieć całość najpierw na biało, dopiero kolor.
@mmarekkk: docelowo ma być również biały kolor. Po prostu chcę by się wszystko dobrze trzymało. Robota mi nie straszna, mogę dłubać ale wolałbym nie przedobrzyć i potem nie mieć lustra do którego farba się nie przyczepi :)
@junx: Na szlifowany gips dawałem unigrunt. Na płyty GK dawałem farbę (najtańszą) z unigruntem jako podkład (3:1). To samo na gołe tynki. Farba trzyma jak powinna.
@Sckb Jaki problem wypożyczyć? Choć wątpię, by przemysłówka była tam potrzebna. Przecież to nie jest goły tynk czy gładź, było wcześniej malowane.

Najlepiej #!$%@?ć gruntu pod każdą warstwę farby, po kilku takich zabiegach nie zostanie nic innego jak zwalić to do golasa. Chyba, że ktoś maluje raz na 15 lat, to inna kwestia.

Pod tynk grunt, przed gładzią grunt, po gładzi grunt, po malowaniu grunt i tak w kółko. Chore przyzwyczajenia.

Malując
@junx: ja bym na twoim miejscu się zdecydował na karton-gips. Już bym wolał stracić ten centymetr mieszkania, ale za to jak szybko! Pyk, pyk, pyk jako taki i fajrant. A jak już musisz szlifować to zawsze mówię, żeby siateczką na szybkości #!$%@?ć. Co z tego, że gładkie jak dołów narobiłeś? Znajdziesz rysę i piłujesz w jednym miejscu godzinę, dołów narobisz i weź tu później kinkiet powieś.
ja bym na twoim miejscu się zdecydował na karton-gips. Już bym wolał stracić ten centymetr mieszkania, ale za to jak szybko! Pyk, pyk, pyk jako taki i fajrant. A jak już musisz szlifować to zawsze mówię, żeby siateczką na szybkości #!$%@?ć. Co z tego, że gładkie jak dołów narobiłeś? Znajdziesz rysę i piłujesz w jednym miejscu godzinę, dołów narobisz i weź tu później kinkiet powieś.


@Rski: #pdk :)
gruntuj ale gruntem przeznaczonym do farby jakiej chcesz uzyć-akrylowym lub lateksowym- przeczytaj na opakowaniu farby. Jak uzyjesz budowlanego i bedzie za mocny to ci sie zeszkli i bedzie dupa z malowania.


@WiesniakzPowolania: o i to konkret informacja jest. Nie mam jeszcze wybranej farby a skoro mam Twoją uwagę to może polecisz jakiś zestaw - biała farba + grunt, które dobrze wpółpracują i są jakościowo dobre?
@Sckb Tak, bo tylko Ramirent wypożycza odkurzacze przemysłowe i koszt wzięcia takiego sprzętu na dobę jest liczony w setkach złotych. Nie jestem żadnym fachowcem i za takiego się nie uważam, bardziej swoje własne doświadczenia. Skoro Ty jako fachowiec masz takie rozeznanie w rynku i produktach, to całe szczęście, że takie prace wykonuje samemu. Poza tym nie wiem, co Ty chcesz zrobić z litrem gruntu, może zagruntować sufit, bo na pewno nie pokój