Wpis z mikrobloga

#gearbest

Witam, mam do was kilka pytań odnośnie Gearbest, zamówiłem nie dawno oneplusa 7 za 479$ plus cashback z planetplus 4% dla pierwszych kupujących zwrot około 72zł

1. Czy to prawda jest jak sie kupic ze strony polskiej gearbest to jest wtedy 2 lata gwarancji sklepu, czyli Gearbest?
2. W ciągu 14 dni mogę zwrócić towar nawet jak był otwierane pudelko i przez kilka dni użytkowany telefon? podobno zwroty można dokonywać do magazynu w polsce, czy to prawda?
3. Pełna gwarancja czyli zwrot pieniędzy albo wymiana na nowy telefon jest 45 dni tak? a pozniej zalezy wszystko od sklepu tak?
5. Czy to prawda jak juz upłynie te 45 dni i jak telefon będzie nie do naprawy to podobno zwracają tylko połowe albo coś w tym stylu, tak słyszałem
6.Gwarancja paypal podobno obowiązuje na 180 dni. ale np jak telefon sie zepsuje w 160 dniach i nie bedzie do naprawy a gearbest bedzie chcial tylko zwrocic połowe to czy mogę rozpocząć spór na paypal i wtedy paypal zwroci mi całość czy to tylko obowiązuje przy dostarczeniu telefonu jak bedzie uszkodzony albo zaginie telefon albo jak uszkodzi sie po kilku dniach od zakupu?
7, Jak zamowiłem oneplus 7 na gearbest to nie brałem ubezpieczenia, tylko wybrałem Priority Line, jezeli paczka by zagineła albo będzie uszkodzona a ja nie wziołem ubezpieczenia za 12$ to czy wtedy paypal zwroci mi pieniądze?
8. W razie gwarancji telefon wysyła się do Hiszpanii tak?
9. Jaka strona z cashback jest najlepsza i napewno wypłacają? ja uzywałem planetplus ale są jeszcze jakies inne lepsze co na pewno uznawają i mają wysoki %
10. I co trzeba zrobić aby kupić z polskiej strony gerbest aby uznali cashback , bo zawsze przekierowuje na anglojęzyczną strone zamiast tej polskiej, ja zrobiłem tak ze jak juz mnie przekierowaało z planetplus to zmieniłem na stronie gearbest na region polski i wtedy zrobiłem zakupu, jak myślicie naliczą mi poprawnie.
11. Ile zazwyczaj czeka sie na paczke?

Przepraszam że tak duzo pytań ale pierwszy raz robie zakupu na gearbest na taką dużą kwote.
  • 6
@robertoos188: @JanuszowyAndrzej jest trochę pesymistą więc odpowiem jak to wg. mnie wygląda :)
Regulamin https://pl.gearbest.com/about/warranty-and-return.html
1. Teoretycznie Tak ale nikt jeszcze nie miał okazji tego testować :) W skrócie wygląda to tak: Jak wchodziła polska strona GB na początku tego roku to osoby współpracujące z GB dostały email o 24 mies. gwarancji przy zakupach z GPPolska. Z tego co pamiętam na pierwszej stronie była również taka informacja i tak poszło w