Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@szczekacz666:

Masz religię która mówi nie dla gejów, a ludzie się oburzają że nie chce mszy odprawiać bo gej


Można w nieskończoność cytować katechizm kościoła katolickiego, a i tak ludzie będą pisać takie bzdury.

Proszę:

KKK 2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać
dla mnie to jest śmieszne. Masz religię która mówi nie dla gejów


@szczekacz666: Kościół Katolicki potępia seks homoseksualny i wzywa homoseksualistów do abstynencji.
Natomiast, nawet jawna osoba homoseksualna może uczestniczyć w życiu Kościoła (łącznie z Eucharystią, pod warunkiem bycia w stanie łaski uświęcającej).
Jedyne, z czego geje są wykluczeni wprost, to kapłaństwo, przy czym stanowisko KK nie jest jednoznaczne: https://www.fronda.pl/a/ks-prof-andrzej-kobylinski-czy-homoseksualista-moze-byc-ksiedzem,122491.html
@GoplanaLodz: Zachowanie księdza jak najbardziej nieprawidłowe, ale zastanawia mnie jedno. Skoro ów człowiek był gejem, zapewne kościoła nienawidził. W takim razie po co ktoś chciał aby odprawiano mszę za tego człowieka? No offence, ale czy upewniłaś się, że to nie jest jakaś prowokacja typowo, żeby wykreować aferę? Być może ksiądz znał tych ludzi i wiedział, że wcale nie zależy im na walorach religijnych takiej mszy, a tylko na tym by być
@Australopitek69 każdy ma swój sposób odróżnienia fake'a od nie fejka. Na Queer nie spotkałam się z poziomem GW czy frondy... tak też pozwoliłam sobie ten link wrzucić. Jak najbardziej jest to możliwe przy dzisiejszych nastrojach polityczno religyjnych, więc nie zagłębiałam się w to zbytnio.

Skoro było napisane, że facet był wierzący... to nie wiem czego tu sie doszukiwać. Ludzie to #!$%@?, #!$%@? bez serca. Nawet i ksiądz takim może być. Co by
dla mnie to jest śmieszne. Masz religię która mówi nie dla gejów, a ludzie się oburzają że nie chce mszy odprawiać bo gej


@szczekacz666: problemem jest to ze koleś pewnie był ochrzczony. Kościół traktuje wszystkich ochrzczonych jak katolików, nawet jeśli dokonali apostazji nadal są katolikami. Takie dane kościół katolicki przekazuje do GUS, jest to argument między innymi e przypadku finansowania tego związku wyznaniowego z budżetu.

Jak trzeba kasy to ten gej
@Fighter_forGlory Finalnie odprawił,ale bez mikrofonu,posługi itp jak twierdził - "Nie chodził do kościoła to nie zasługiwał na równe traktowanie".W ogóle komuni nie chciał dać dziecku(mojej znajomej,to było lata temu) którego rodzice są rozwiedzieni - musieli na nowo się pobrać i rozwieść.A nadal u nas panuje
Dariusz nigdy nie zrobił nic złego


@GoplanaLodz: Otóż zrobił. W świetle zapisanego w Biblii prawa Bożego był grzesznikiem. Nie wiem, jaka jest idea odprawiania mszy w czyjejś intencji i jakie zasady ma Kościół w tej kwestii, ale całkiem logiczna decyzja. Dziwna jest raczej odwrotna tendencja, bo akurat homoseksualizm jest tak jawnie potępiony w Biblii, że nijak nie da się go z nią pogodzić.